Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gamer PC config 6-7 eFt...

Gamer PC config 6-7 eFt értékhatárig?

Figyelt kérdés

Segítene nekem valaki összeállítani gamer PC-t olyan kvalitásokkal, hogy az nagyjából megfeleljen a mostani nagyobb gépigényű játékok számára (és talán egy 2-3 évig a jövőbeni játékoknak is)?

Először is, én az Intel Core procikra, a GeForce videókártyákra és az ASUS féle alaplapokra esküszöm.

A hűtők és tápok No. 1 gyártója nálam idáig a Cooler Master.

Azért mondom ezt, mert a jelenlegi PC-met ezektől a gyártóktól származó alkatrészek alkotják, és maximálisan meg vagyok velük elégedve. Persze ha valaki tud ennél mégjobbat ajánlani, az se gond.

A számítógépház minél nagyobb (és dizájnosabb) annál jobb. Lényeg hogy kényelmesen elférjen benne minden. Legyen legalább 4 db USB port elől + mikrofon és fejhallgató bemenet (+ restart gomb), legyen jól szellőző, min 4 merevlemez hellyel, legalább 2 db lemezmeghajtó hellyel.

(A lemezmeghajtó sztem egy külön téma, szeretnék Blu-ray meghajtót, de szerintem az nem férne bele a fent említett keretben)

Merevlemez szintén nem kell, jelenleg van egy 1 TB-s Toshiba HDD és egy 200 GB-s Samsung SSD.

Ha tudnátok segíteni nekem ezügyben, annak nagyon hálás lennék!


2017. márc. 4. 10:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

# 10


A 700k-t azért mondtam, mert ha arról van szó, akkor megpróbálnék rá annyit összeszedni (de azt is kb december magasságáig, mert akkor hozzáadnám a mostani megtakarításomhoz). De az nekem a legjobb, ha bőven ez alatt az összeg meg tudnám venni ezeket az alkatrészeket.

A HDD és SSD sajnos kéne, mert minden cuccom azokon van rajta. (Arra gondoltam hogy ha arról van szó, beruháznék egy extra HDD-re is.)

Az AMD egyébként nem egy rossz alternatíva. Majd alaposabban is utánaolvasok mert ha tényleg olyan jó, lehet hogy arra ruházok be intel helyett.

2017. márc. 5. 03:11
 12/14 A kérdező kommentje:
Amúgy a jelenlegi monitorom egy ASUS VS228HR, 1920 x 1080 felbontással. Egyenlőre elvagyok vele.
2017. márc. 5. 03:15
 13/14 anonim ***** válasza:
Akkor felesleges volt még kiírnod a kérdést, decemberig még 9 hónap van, addig RENGETEGET fog még változni a hardverpiac. Játékra egyébként 350 ezerért is egészen kiváló gép rakható össze WQHD felbontásra (+ monitor 130 ezer körül), FHD-ra pedig sokkal olcsóbban.
2017. márc. 5. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

# 13

Miért lett volna felesleges? Azt mondtam, hogy AKKOR december, ha a gép értéke eléri a 700k-s felső határt. Amúgy én ha arról van szó, nem szoktam semmit elkapkodni. Azért kértem a konfigot MOST a MOSTANI árakkal, mert ha eljutok odáig hogy lesz rá keret, akkor már lesz lehetőségem összehasonlítást csinálni. Ha addig valamiből kijön valami jobb változat, akkor megnézem hogy az mennyivel jobb az előzőnél (árban, teljesítményben) és hogy érdemes volna-e inkább arra beruházni, vagy maradjak az előzőnél - aminek az ára lehet hogy addigra lejjebb kúszik.

2017. márc. 5. 04:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!