Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért mutatja telink a pebdriv...

Miért mutatja telink a pebdrive-ot a rendszer, de amikor megnyitom csak üres mappákat és megnyithatatlan képfájlokat találok?

Figyelt kérdés

16 GB-os pendrive amin elvileg és gyakorlatilag is kb 2 GB szabad hely van.


A történet:

Nekem egy régi win xp, neki egy win 7 (egyik sem eredeti ha ez számít)

Ismerősömnek raktam rá filmeket meg képeket, van amit mappában van amit csak úgy.

Elvitte megnézte, visszahozta egy újabb adagért. Akkor még nem volt semmi gond. Lecseréltem rajta, amit le kellet, rajta volt, teszteltem.

Most viszont beütött a gebasz. A "fő" mappák megvannak, azonban azokon belüli mappák üresek, vagy eltűntek, egy "fő" mappában néhány fénykép ott van,de azokat meg nem lehet megnyitni (kiír valami hibaüzenetet, hogy nem támogatott formátum vagy a képnézegető em elég friss, de máshonnan más képeket simán megnyit).

A poén az, hogy mióta a második adag néznivalót elvitte az ismerősöm nem is volt használva a pendrive egészen a mai napig, amikor is megtörtént ez a rémeset.


Valamikor régen jártam már hasonló cipőben, akkor egy másik ismerős valahogy átnevezte a pendrev-ot és minden helyre állt. Csakhogy nem emlékszem, hogy pontosan ugyanez volt e a szituáció.



2017. márc. 5. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínű nem Ntfs-ként működik, hanem fat32-ként és nem jól kezeli az adatokat.
2017. márc. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor korábban miért lehetet használni és filmeket is nézni róla?

Win7 alatt is működött és xp alatt is.

Csak az utolsó rátöltés után nem volt használva egy ideig és most már nincsenek rajta az adatok. Olyanok is amiket korábban lehetett használni mindkét oprendszer alatt.

2017. márc. 5. 13:35
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy FAT32-es.
2017. márc. 5. 13:35
 4/5 A kérdező kommentje:
De eddig ez nem volt probléma.
2017. márc. 5. 13:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor sem tudta kihasználni a teljes méretet, amit kezelt akkor valahogy kezelte, de mivel a fat32 nem megfelelő a legtöbb formátumnak, így nem tudja rendesen kezelni a rámentett dolgokat.
2017. márc. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!