Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik megfelelően...

Miért nem működik megfelelően a videókártyám?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve,hogy vettem egy Gigabyte GTX 960 4GB WF3 kártyát.Januárban vettem egy i5 4570 procit is,előtte egy g3258 ketyegett a gépben,ezért nem játszottam magas gépigényű játékokkal.Azonban most hogy egy mondhatni középkategóriás gépem van, szívesen játszok(játszanék) új 2016-17-es játékokkal.Tegnap letöltöttem a Bf1-et ugye az ingyenes 10 óra miatt.Azonban élvezhetetlen, fps droppok föl-le, akár lowon akár high-on van.Watch dogs 2 ugyanez, ott fix 30-at nem bírok elérni, nevetséges.Végső elkeseredésemben ma letöltöttem a Heavan Benchmark 4.0-t.Youtube videók alapján-közel ugyanolyan gépek fullra felrakva mindent FHD-ban 35 FPS-t átlagba simán belövik és 30 alá nem megy.Nah már most én ahogy elindítom 15FPS,végig hagytam a benchmarkot, legkisebb FPS 7 :DD legnagyobb 70,átlag 26. Gondolom ez nem igazán szokványos hogy egy 70 ezres kártyával még lowon se lehet semmit élvezhetően játszani.

Haver i5 4460-8GB ram- R9 280x gépe simán 60 FPS-sel szaggat mindent medium-high grafon,és a 2 gép között sok különbség nincs.

Esetleg küldjem be szervizbe holnap,más ötletem nincs?



2017. márc. 5. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

rendesen kap áramot?

Ha mindenhol laggolsz az proci gond. nem lett leállítva energia takarékosra windowsban a proci?

2017. márc. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ÉS azt hol tudnám ellenőrizni, mert most hogy így mondod a proci játék közben sose ment 40% fölé?
2017. márc. 5. 15:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk a táp PONTOS típusának ismertetésével mi megmondjuk, hogy jó-e vagy örülnöd kell-e, hogy még nem füstölt el a gép.
2017. márc. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2017. márc. 5. 18:40
 5/11 anonim ***** válasza:

Itt biza azzal nincs gond.


Milyen kihasználtságon vannak a főbb hardverek amikor ilyen alacsony FPS számokat látsz?


Hőmérsékletek?

2017. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Így estefele elindítottam még 1 Heaven Benchmarkot driverek frissítése után.Hát az eredmény szemet szúróan eltérő lett, Avg FPS 33.1 a Score pedig 831 lett, reggeli 18.3 és 460-hoz képest.Ekkor a kártya hőmérséklete 67 fok volt,processzor 60-70 között ketyegett benchmark alatt.

Azonban játékot elindítva ugyanaz a silány minőség ,25-30 fps bármelyik graf beállításon.Most már tényleg nem tudom hol lehet a hiba, holnap újratelepítem a windowst és meglátom mi sül ki belőle,mert már kezdek megőrülni.

2017. márc. 5. 21:10
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy újra kell rakni.


Milyen kihasználtságon dolgozik a CPU a VGA és a RAM amikor játéknál az alacsony FPS-t tapasztalod?

2017. márc. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

win 10-nél:

[link]

Elég a 3. pontig lenyomni, de ha ellenőrizni akarod akkor ott a 4. és 5. pont is.

2017. márc. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ádám ha ezt így elküldöm,akkor remélem kibogarázható pár infó:

[link]

-----

22:00-s köszönöm,már ezt is próbáltam de semmi változás :/

2017. márc. 6. 16:54
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeket de 1 szimpla újratelepítés megoldotta a problémát :)
2017. márc. 8. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!