Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csak i-betűs laptopot érdemes...

Csak i-betűs laptopot érdemes venni, vagy dual-core pentium, celeron is szóbejöhet?

Figyelt kérdés
Nézegetjük már a laptopokat, felfedeztük hogy kaphatók még dual-core pentium CPU-val felszereltek is, sőt Celeron is. Ezek hőleadása sokkal kisebb 15 watt helyett csak 6 watt. Tehát kevesebbet is fogyaszt. Érdemes lehet még olyat venni, vagy mindenképpen, i3, i5 esetleg i7-ben gondolkodjunk? Azoknál viszont van egy úgynevezett "TDP down" amikor a 15 watt helyett csak 10 vagy egyes típosoknál 7.5 watt a hőleadás, valamint az órajel ezzel együtt 600 vagy 800 Mhz-re esik vissza. Szeretnénk ha a laptopunk nem melegedne túlságosan és csendes maradna.

2017. márc. 7. 22:41
 1/10 Panda Péter ***** válasza:
100%

ilyen procikat jellemzően belépő szintű kommersz gépekbe szoktak tenni, ahol a legnagyobb probléma még csak nem is a teljesítmény, hanem az anyaghasználat, az összeszerelési minőség és a support minősége (illetve annak hiánya).


ha szűkös a keret akkor érdemes a használt üzleti gépek közül válogatni, sok helyen lehet már őket kapni bolti garanciával is.

2017. márc. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Derwer ***** válasza:
100%

Én maradnék az i szériánál, mert a weblapot is hamar megfogják fektetni a többit, mégha ma esetleg jó is. Sőt én i5re szavaznék a turbó mód miatt és a jövőre való tekintettel, bár i3 vs i5 egyszerű felhasználásra képezheti vita tárgyát...


Korábban a laptop procik ~35wattos TDPvel rendelkeztek, a mai u szériások 15wattja már jóval kevesebb ezért csendesebbek is.

2017. márc. 8. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Laptopban a Pentium, de főleg a Celeroncs procik gyengék, mint a lepkefing. Asztaliban is jobb minimum az i3, bár ott még a Pentium széria labdába rúg. Laptopból viszont i3 alá ne add!
2017. márc. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hp 250 G5öt vegyél i3al, jelenleg ez a belépőszint ásza
2017. márc. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mostanában tenyleg i3-asat vagy annál jobb laptopot éri megvenni

Nekem még van egy 2011-es Asus K53S amiben egy pentium b950 van

Az egy nagyon jó laptop, 6 éve folyamatos használatban van és még csak egyszer járt szervízben az is egy hdd csere volt(kevés volt az 500gb és lett beletéve egy 1tb-s), semmi más

De ma már csak i-szériás laptopot vegyél, én mondjuk egy i5-set ajánlanák

2017. márc. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem, pont ezt a másikfajtát néztük ki ma [link]

Ez jobb vagy roszabb annál a 250 G-nél?

2017. márc. 8. 19:34
 7/10 A kérdező kommentje:
Egy Asus zenbook-ot is láttunk, aminek a processzora mindössze 4 wattot fogyaszt, igaz mindössze 900 Mhz-en működik, eléggé lapos is mindehez, talán meg sem tud benne fordulni a levegő.
2017. márc. 8. 19:42
 8/10 Panda Péter ***** válasza:
akkor már inkább a 250, de erősen ajánlom hogy gondold meg egy használt üzleti laptop vételét is. ennyiért már van 3.-4. generációs i5-el szerelt elitebook is.
2017. márc. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Decemberben vettem egy kis Lenovo Thinkpadot (üzleti X szériás, külföldről behozott használt). i5 procis, szépséghibás (a tetejére valaminek a sarka benyomódott, de ez nem zavarja). Ezért olcsóbban adták.

Kiválóan működik, semmi baj, Win7 64 bites van most rajta, de mert 4 GB a memória, mehet rá Win10 is.

2017. márc. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs, elfelejtettem, de annyira nagy volt a sikere ennek a kis Thinkpadnak, hogy azóta elkapkodták a cégtől. Jelenleg egyetlen X szériás sincs nekik.
2017. márc. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!