Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik a felirat a...

Miért nem működik a felirat a TV-n?

Figyelt kérdés
A kérdés nagyon egyszerű.Mikor USB-n elindítok egy filmet a TV-n, akkor felajánlja hogy feliratok meg is találja és működik is.A gond az hogy a magyar ékezetes betűkkel(á,é,ő,ű,stb.)nem nagyon van jó viszonyba és furcsa jelek rajzolódnak ki a betűk helyett.A TV egy Philips 55PUS6561.A legújabb Firmware-el.Nem találtam semmi nyelv belállítást vagy felirattal kapcsolatos dolgot.Valaki tudna segíteni mit kéne tenni,hogy megfelelően működjön?

2017. márc. 8. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:

A feliratokhoz font/betűtípus kell, gondolom az alapértelmezett, amit ráraktak az angol nyelvű font, ami nem tartalmazza a magyar ékezetes betűket, így értelmezni se tudja őket.


Hogy magát a fontot hogy tudod lecserélni/frissíteni azt viszont nem tudom, kérdezd meg a boltban ahol vetted.

2017. márc. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy feliratszerkesztő programmal (pld. Subtitle Edit) át kell állítani a felirat kódolását "Unicode (UTF8)"-ra, akkor nem lesz gond vele. Mondjuk nem is értem a felirat fordítók miért nem így csinálják alapból.
2017. márc. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!