Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri egy Intel Pentium...

Megéri egy Intel Pentium G4560 processzorra építeni egy konfigot?

Figyelt kérdés
Hosszú távon mennyire lesz elegendő (jó tudom, hogy ezt nehéz megmondani), nagyjából mennyi idig lesz elég a teljesítménye? Általános felhasználásra lenne, szövegszerkesztés, netezés, zenehallgatás és kevésbé gépigényes játékok néha. Illetve milyen alaplapot tudtok ajánlani hozzá?

2017. márc. 11. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Teljesen jó lesz még 4-5 év múlva is szerintem.

GIGABYTE GA-B250M-DS3H

Egy 16 ezer forintos H110 lap is jó hozzá, ha már a frissített BIOS van rajta.

2017. márc. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mivel az I3-6100 szintjén van megéri rá építeni annak aki nem a 200 FPS-re törekszik de megfelelő minőségben szeretne játszani.

Amiket meg felsoroltál röhögve ellátja.

Jelenleg talán az ASrock B250-HDV a legjobb választás,mert 2db 4 PIN-es ventilátor vezérlője van így egyik sem fog maximum fordulat számon forogni ha 2-t szeretnél a házba másrészt 4 memoria Slot van és a jö a bővíthetőség.

2017. márc. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan építhetsz egy konfigot rá. Nem nagy értékű processzor, szóval ha kevésnek találod lecseréled, de arra amit írtál tökéletes. Arra figyelj, hogy ramból legalább 2400 Mhz-est vegyél.
2017. márc. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
# 3 vagyok. A ramnál persze csak akkor kell 2400-es ha b250 vagy H250 lapod van. Ha még nincs, akkor H110 is tökéletes, de akkor kell egy régebbi proci ( pl egy g3900 használtan 7-8 ezer ), hogy tudd a biost frissíteni. Ehhez a laphoz 2133-as ram kell.
2017. márc. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Trevor. ***** válasza:
Megéri. Bármikor lecserélheted i5-re, ha kevésnek éreznéd.
2017. márc. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, illetve még annyit, hogy megéri esetleg várni a Ryzen gyengébb modelljeire, vagy ilyen áron hasonló teljesítményre ne is számítsak AMD fronton?
2017. márc. 11. 15:33
 7/10 anonim ***** válasza:
A legkisebb Ryzen 4 magos, 4 szálas lesz, és a Pentiumnál azért többe fog kerülni. De egy i5 helyett azért előfordulhat, hogy jó alternatíva lesz.
2017. márc. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én csak ajánlani tudom, nekem is ugyanez a processzorom van, egy XFX RX470 4GB, és G.Skill 2x4Gb 2400mhz ram mellett és a Dark Souls 3-at, a Battle Field 1-et, és a Heroes of the Stormot is ultrán, teljes max beállítás mellett játszok, kb 90%-ban meg van az állandó 60fps, nyilván mivel a processzor egy 20 ezer forintos induló kategória, óriási dolog, hogy erre is képes, nyilván nem kell tőle csodát várni, de én nagyon meg vagyok elégedve vele.
2017. márc. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen én is nagyon jókat olvastam róla, hogy egy i3 6100 procival van egy szinten és (majdnem) fele annyiba kerül, nekem Intel téren egyedül az alplapokkal van bajom. Drágák és a megfizethető kategóriába csak ilyen micro-ATX-es sz*rok vannak, kevés csatlakozóval (RAM, venti, SATA, USB, stb). A normál méretű és felszereltségűek meg 30 ezernél kezdődnek, ami szerintem már sok egy alaplapért, főleg ha azt vesszük gyakrolatilag egy-egy proci váltásnál cserélni kell az alaplapot is.
2017. márc. 11. 17:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem Gigabyte B-250 alaplapom van, 4 ram foglalatos, 28e körül volt.
2017. márc. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!