Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az, hogy a régi...

Miért van az, hogy a régi wifimhez (g-s) távolabbról tudok csatlakozni, mint az újhoz (n-es)?

Figyelt kérdés
Nem értek hozzá, de ha jól olvastam akkor a 802.11n-es wifiknek dupla akkora a hatótávuk, mint a g-seké, és mégse... Vagy van egyéb paraméter ami megvan adva valahol ami alapján ki lehet választani az "erősebb jelű" wifiket?

2017. márc. 14. 18:15
 1/5 Derwer ***** válasza:

Egyazon csatornán teszteled?

Milyen a két wifi router? És a kliens ?

2017. márc. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Huh... hát a kérdéseid alapján úgy tűnik ez egy összetettebb dolog, és nem csupán a wireless "technológiáján" múlik.

Egy netes útmutató alapján állítottam be, amit most nem találok, és androidos (4.4) eszközzel csatlakoztam hozzájuk.

2017. márc. 15. 12:43
 3/5 A kérdező kommentje:
Az egyik az új (n-es) az TP-link TL-WR940N a régi (g-s) az Linksys wrt54gl
2017. márc. 15. 12:46
 4/5 Derwer ***** válasza:
A TPLINK WR940N hatótávjának nagyobbnak kellene lennie, már csak a MIMO miatt is. Ellenőrizd a csatorna kiosztást. És ugyanoda van elhelyezve a két router?
2017. márc. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Minél magasabb a freki, annál kisebb a hatótáv - fizika.

Az unióban minden kereskedelmi forgalomban kapható otthoni wifi max. 10mA teljesítménnyel ad. Ez törvény.

Az antennák méretével és számával lehet egyedül kreatívan játszani.

2017. márc. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!