Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hozzáadott RAM-ot nem tudja...

CartmanHUN kérdése:

Hozzáadott RAM-ot nem tudja felhasználni a gép. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a minap vettem egy memóriabővítést a gépembe, azonban a gép csak látja, viszont nem képes használni azt. Próbáltam ide-oda rakosgatni a RAM slotokba, azonban egyik módon sem volt hajlandó használni a bővítést. Ezután próbaképp indítani akartam a gépet úgy, hogy csak a bővítéshez használt RAM-ot helyeztem be, azonban így a gép nem akart bootolni. A RAM-mal lehet a baj? Lehet köze annak hozzá, hogy az egyik egy Kingston HyperX 8GB Blu, míg a másik egy Kingston HyperX 4GB Black?

2017. márc. 15. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a kocsim nem indul. Mi lehet a gond?
2017. márc. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyébként próbáltam CMOS resetet, a gépnek semmilyen reakciója nem volt rá, csak nyilván alaphelyzetbe állította a BIOS beállításokat. Továbbá elfelejtettem írni, hogy a 8GB ramot látja mindenféleképpen, tehát fölöslegesen rakosgattam ide-oda, mindig azt mutatta, hogy 8 GB használható, nem pedig 12, vagy a másik 4
2017. márc. 15. 17:38
 3/8 Hominida ***** válasza:
Bizony lehet a RAM is hibás, az alaplap is. Jó esetben csak az új RAM valamilyen okból nem fér össze az alaplapoddal vagy a BIOS-szal.
2017. márc. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 levis56 ***** válasza:

Kérdés hány GB Ramot kezel a lap összesen?

Ha már ennyi mindent ideírtál a konfigod miért olyan nehéz leírni,nehogy rendes választ kapjál?

2017. márc. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 levis56 ***** válasza:
A másik,hogy hány MHz-n mennek a memóriák,egyforma a késleltetése?
2017. márc. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Hominida ***** válasza:
A leírásból nekem úgy látszik, hogy a 4 gigás panel egyáltalán nem szólal meg.
2017. márc. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kicsit elkéstem vele, de köszönöm a válaszokat, megpróbáltam minden lehetséges megoldást sikertelenül (szerintem a világ összes fórumát átnéztem), végül becseréltettem egy 4GB-s Blue RAM-ra és a probléma egyből megoldódott. Rendesen bootol azzal egyedül is a gép. Valószínűleg gyári hibás termék lehetett. Mindenesetre nem próbáltam meg megint egy Black RAM-ot.
2017. ápr. 2. 18:28
 8/8 A kérdező kommentje:

#4: Bár a probléma megoldódott, itt a configom:


Processzor: AMD FX-6300 @ 4.5 GHz

Videókártya: nVidia GTX 1060 6GB

Memória: 12 GB HyperX Blue RAM (4+8)

Alaplap: Asus M5A97 R2.0

Tápegység: FSP Raider 550W

2017. ápr. 2. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!