Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi az a max hőmérséklet a...

Csibi123 kérdése:

Mi az a max hőmérséklet a processzornál ami még nem okoz gondot (i7 4790)?

Figyelt kérdés

2017. márc. 17. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs max hőmérséklet, egy skála van. Minél nagyobb a hőmérséklet, annál gyorsabban csökken a várható élettartam. Ha arra vagy kíváncsi, hogy mikor csapja le az alaplap a tápellátást hogy megelőzze az azonnali károsodást, akkor az 100°C.
2017. márc. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Haswell nem hagyja felmenni 100fokig, már 80-85 között lekapcsol, gyárilag 73fok maximális üzemi hőfokot ajánlanak.
2017. márc. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A chipeket nem a magas hõmérséklet teszi tönkre hanem a hõ ingadozás. A chipeket nyomtatott áramköröket 400 fokos kemencében gyàrtjàk. Mégsem mennek tönkre. Azért kell a hūtés hogy félvezetõk forraszanyagok ne olvadjanak meg ne vàljansk el a nyáktól , ne legyen stresszes a forrasztás. Ez hūtsūk a a kártyàt meg a gépet mizéria semmire nemjó csak a hūtõ gyártóknak. A hūtéssel a hõingadozás csökkentése fontos nem pedig az alacsony hõntartàs.
2017. márc. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ráadásul a processzornak van üzemi hõmérséklete kb 100 fok. A hűtés a processzor egyik felsõ felületén történik a belsõ mag max hõátadással történik . Ezért a processzor igen is magas hõmérsékleten üzemel mivel vannak benne félvezetõk amik magas hõmérsékletes vàlnak vezetõkké kémiai tulajdonságuk miatt.
2017. márc. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3#, ha szobahőmérséklettől 50 fokig hevül, akkor alacsonyabb a hőingadozás, mintha 100 fokig tartana. Gyakorlatilag semmi újat nem mondtál, mert ebben az esetben a hőingadozás és a nagyobb hőmérséklet ugyanazt jelenti. És de, magasabb hőmérsékleten gyorsabban degradálódik akkor is, ha 0-24 (főleg ha 0-24) fut 100%-on.
2017. márc. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó ez nem igaz. Az alkatrészeknek lassan kell kūlniük nem pedig gyorsan ha 140 fokról hûl le negyed ôra alatt egy vga semmi baja sincs. De ha 60 fokrôl pillanatok alatt akkor az hamar BG A- s lesz magyarul csîkozni fog a képernyõ. Magas hõmérsékleten miért degradálôdna a processzor, magas hõmérséklet kel eleve a kristályos félvezetõinek 100 fok legalább. Az elektronikai ipar pont ezt hasznàlja ki 3 éves intervallumra vannak kalibràlva az alkatrészek. Ebben a hūtés a legmeghatározóbb. Ezek a profi hūtõk többet ártanak mint használnak. Rövid idõn belüli magas hõingadozást okoznak a gép leállása utàn. Ez a processzor gyilkos nem a magas hõfok.
2017. márc. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De nem igazán érted, magasabb hőmérsékleten a processzor instabillá válik, nem működik megfelelően. Én tudom, mert próbálkoztam a megengedettnél magasabb hőmérsékleten üzemelni a processzort. Az alaplapnak is rohadtul nem tesz jót. Egyébként nem tudom miről beszélsz, delidding után nincs jelentős különbség a heatspreader és a die hőmérséklete között.
2017. márc. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!