Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RAM vásárlás, megéri e vennem...

RAM vásárlás, megéri e vennem vagy nem?

Figyelt kérdés
Ott állok, hogy van a gépemben 8GB RAM, amik már meglehetősen régiek és több embertől is hallottam, hogy a 16GB RAMnak köszönhetően a játékok jobban futnának a gépemen. PL GTA5 nagy előszeretettel droppolja az fps-t, pedig állítólag jól van optimalizálva. Csak én nem ezt tapasztalom. Vagy a Forza Motorsport 6 APEX mediumon ment 30 fps-sel és mondták, hogy több RAMmal jobban futna a játék. Viszont ugyanakkor nézegettem a RAMokat és meglehetősen drágák. Utána olvastam és arra jutottam, hogy a mobilgyártókat lehetne emiatt okolni, mert megy náluk a péniszméregetés, hogy kinek van több RAM a telefonjában. OnePlus-ról is hallottam, hogy kijött 6GBal és kezdetben a rendszer 3GBt után már ráállt a "takarékosságra". De lényegtelen, szerintem már a 4-et sem lehet teljesen kihasználni egy telefonban. Megérné venni új RAMokat? Esetleg várjak, hátha lejjebb megy az áruk? Bár ezt erősen kétlem... Illetve van számottevő különbség 1600MHz és 2133MHz között? Mert az árukban azt vettem észre, hogy van. A válaszokat előre is köszönöm!

#játék #drága #memória #RAM #péniszméregetés
2017. márc. 18. 13:01
 1/5 GeminiEffect ***** válasza:

Joslasok szerint csak feljebb fognak menni, neha megallnak egy szinten, de ugy hogy megerje varni ra nem fognak csokkenni az arak.

Mhz annyira nem fontos a lenyeg, szerintem, hogy manapsag mar csak ddr4re kene beruhazni meg ha lapot is kell erte cserelni.

A cl erteket nezd az meg ami szamit annyit hogy gondolkodj a vasarlason, minnel kisebb annal jobb termeszetesen.

Magamnak, mint atlag jatekos csak a mennyiseg a fontos mert annyira hudenagy fps ugrast a ramokkal nem lehet venni.

Inkabb 12 giga mint 8 giga magasabb mhz-n es kissebb cl erteken.

Bocsi az ekezet nelkulisegert ^^

2017. márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szántóvető ***** válasza:
ja hát minden drága,ennyi erővel ne fejlessz sose.cpu,vga milyen?
2017. márc. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Idén nagy RAM ár csökkenés már nem lesz, talán jövőre. Nekem is 8 giga van a gépemben, de én szerintem kivárom h 2X16 GB ára lemenjen 40 k alá, és egyből 32-re fejlesztek pár év múlva.
2017. márc. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó volna tudni, pontosan mikből áll a konfigod, mert korántsem biztos, hogy a RAM mennyisége a probléma.
2017. márc. 19. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bizton állíthatom, hogy a RAM mennyisége lehet a szűk keresztmetszet. i5 4460 3.2GHz, GTX970 és a RAM-jaim már 5-6 évesek, nagyon minimális eltérés van köztük, tehát nem tök ugyanolyan mind a négy. 2-2 ilyen téren a felosztásuk, 4 darab 2GB-s modul van bent a gépemben. Természetesen ugyanolyanok a RAM-ok olyan téren, hogy 2GB, 1333MHz, de kívülről nem ugyanolyanok. Ez remélem érthető, mert én már majdnem összezavarodtam, miközben írtam.

2015 nyarán újítottam fel a gépemet, mindenből vettem újat, csak RAM-ból nem. Valamin spórolnom kellett, elfogyott a pénzt, valamint a 8GB igazából nem rossz még most sem, csak lehetne több és jobb.

2017. márc. 19. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!