Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 500 GB-os merevlemezt...

Egy 500 GB-os merevlemezt hány partícióra érdemes felosztani és milyen arányban? Laptop, Windows 7 rendszer esetében.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az se jó, ha túl sok részre van szedve a merevlemez, de nem is akarom egyben hagyni, vagy csak felezni. Mi az optimális? Mekkora legyen a rendszerlemez, ahonnan a programok futnak? És a fennmaradó részt hány partícióra osszam, mint tárolót?
2010. máj. 11. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem speciel 3 részre van a 250gigás merevlemezem, 1. linuxos melynek nem kell sok csak olyan 10 15 giga de ez nálad elhanyagolható,2. winfosh ennek már kicsit több kell mert szeret meghízni szalkell vagy 30gga h kényelmesen elférjen... a maradék nekem egybe van de mondjuk te ketté is vághatod... az már lényegtelen
2010. máj. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

első rész: 240 giga, amit csak akarsz.

második rész: 2 giga kizárólag page file

harmadik rész: 15 giga, csak az oprendszer

negyedik rész: 50 giga: Program Files

ötödik rész: a maradék, megint amit akarsz


Persze, ehhez tudnod kell, hogyan kell átállítani a Program Files, page file és a my documents helyét...

2010. máj. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

15:55


nem tudom ezt ki mondta neked de baromságot írtál!


kérdező:


rendszerpartíció mindig az első legyen!!!

2010. máj. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt most azt hiszem nekem írtad....

Ha neked nem tetszik, ne csináld úgy, de itt van az egyszerű ok is:

A lemez közepe (fizikailag) a leggyorsabban elérhető terület, mivel ha az olvasófej az elején van, vagy a végén, akkor is maximum a lemez felületének egy sugarán kell végigmennie. Ha jobban belegondolsz, ha a legtöbbször olvasott fájlok (windowsból a .dll fájlok, valamint a pagefile) vannak a leggyorsabban elérhető részen, akkor a leggyorsabb az egész. Viszont, ha a az elején van, vagy pedig a végén, akkor ha pl. nézel egy filmet, amit a másik oldalán tárol a lemez, akkor az olvasófej a következőt fogja csinálni: beolvassa a film elejét a lemez végéről, elugrik a windows beállításaihoz (megkeresni, milyen programmal van társítva), majd elugrik a programig, amit betölt, ezután visszamegy a filmig, (hogy a lejátszóprogram elolvassa a film fájlból a leírást, hogy milyen kodekre van szükség stb.) Ez után visszaugrik a windows mappa, vagy saját mappája környékére betölteni a kodeket, és utána vissza a filmig, amit el is indít mostmár. Ha megnézed egyfolytában kénytelen ugrálni... Nálad a lemez eleje és vége közt ugrál, amit én írtam ott pedig maximum fele annyit ugrál, mint nálad.

Máskor ne szólj bele abba, amihez nem értesz! Köszi! :P

2010. máj. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, minek kell 5-6 partíció egy merevlemezre?!!


Ha csak 1 operációs rendszert használsz, akkor kell egy Rendszerpartíció, lehetőleg a merevlemez ELEJÉN ( gyorsabb lesz valamivel a rendszerindulás, és a merevlemez elején lévő szektorok nem igen szoktak csesződni. Majd csinálsz egy partíciót a programoknak, tárolás céljából. ( Ez általában nagyobb, mint a rendszeré ) És Enjoy!

2012. jún. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!