Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért pörög folyamatosan...

Miért pörög folyamatosan magas fordulaton a Toshiba laptop ventilátora?

Figyelt kérdés

Nem régiben kezdődött a dolog, de nagyon zavaró. Kétféleképpen tudom megállítani:

- a főkapcsoló hosszú nyomva tartásával (csak akkor képes teljesen leállni a gép)

- az AIDA-ban az Érzékelő elindításával (amint kilépünk a programból, megint felpörög)


A hőmérsékletek 65 fok körül mozognak.


Köszi a segítséget.



2017. márc. 16. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Ki kéne retkelned, ez azt jelenti, hogy valami magasnyomású légfúvóval módjával kifújni belőle amit bírsz.


Továbbá nem ártana szétnézned az éppen futó programok közt, CTRL-ALT-DEL folyamatvezérlőnél, hogy valami nem tapossa-e ki a lelket a műveleti memóriádból.


Mindemellett windows szolgáltatások között bogarássz, hogy mi a fölösleges, erre rá tudsz keresni a neten.

Ami nem kell tiltsd le.

Rengeteg fejfájást tudsz ezzel megspórolni.

2017. márc. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Frissítéskor is előfordulhat. Mennyi idős a laptop? Feladatkezelőben nézd meg, hol van magas cpu terhelés.

Főkapcsoló lenyomásával tudsz csak kilépni?

2017. márc. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.

Nem hinném, hogy a "kiretkelés" lenne a megoldás. Ha merő egy mocsok lenne belül a gép, akkor nem nagyon hűtene. Viszont ha elindítom az Aidát, akkor ugyebár kikapcsol a ventilátor és ma még így sem nagyon ment 50 fok fölé a hőmérséklet.

A CPU kihasználtság általában 40% alatt van, de többnyire jóval kevesebb. A RAM-ot leginkább a mcshield és a MsMpEng használja, de így is csak 40% körül fut, és a lemezt sem pörgeti a gép feleslegesen.


Megpróbáltam a Toshiba Powersavernél (vagy miafranc)

beállítani a ventilátor használatot, de az sem segített. Továbbra is csak akkor áll meg az intenzív hűtés, ha elindítom az Aidát vagy a főkapcsolót hosszan nyomva lelövöm a gépet. Mert máshogy nem is kapcsol ki: ha csak simán megnyomom a gombot újraindul, ha a Start menüből akarom leállítani, akkor is újraindul, pedig az energiagazdálkodásnál beállítottam, hogy a főkapcsoló megnyomásakor és a kijelző lehajtásakor is kapcsoljon ki (és mielőtt bárki hülyének nézne, el is mentettem a beállításokat). A fedél lehajtásakor meg egyébként semmit nem csinál.


Egyébként kb. 3 éves céges gépről van szó, van belőle vagy 4 db, de csak az egyik csinálja a fent leírtakat.

2017. márc. 20. 16:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam a processzor 1%-on van, ha csak a böngészőm van nyitva pl. Valami pörgeti a processzorod. Kilőheted a feladatkezelőben....

Az hogy nem kapcsol ki, csak a gomb nyomására, nagyon nem jó a HDD-nek hosszú távon.

Szerintem telepítsd újra, az a legjobb. Egyből kiderül, van-e hardveres probléma.

Esetleg megpróbálhatsz előtte egy rendszer-visszaállítást, ha be van kapcsolva.

2017. márc. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Defendert is leállíthatod előbb, lehet az kavar be. Van telepítve vírusirtó más is?


Pl: https://www.youtube.com/watch?v=anQIlPE6UP0

2017. márc. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!