Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem töltődik a laptop?

Miért nem töltődik a laptop?

Figyelt kérdés
Acer laptopról van szó ami már elég régóta megvan. Nem volt a laptop akkumulátorral használva, csak töltőről ment, tehát az akku nem is volt a laptoban mióta megvan a gép. Ma beleraktam az akkumulátort, és azt írja a számítógép egyfolytában, hogy 0% (csatlakoztatva, nem töltődik). Ha leveszem a töltőt miközben rajta van az akksija, be sem kapcsol csak ha rá van dugva. Amint bedugom a töltőt -persze az akkumulátor még mindig csatlakoztatva van- egy pár másodpercig világít a kis led mintha töltené, utána villog egyfolytában. Mi lehet ez?

2017. márc. 20. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom tönkrement. A lítium ion akkumulátorokat nem szabad hagyni lemerülni. Ha kiveszed a gépből akkor is néha vissza kell rakni feltölteni, különben tönkremegy.
2017. márc. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát ennyi volt? Lehet venni egy újat anélkül, hogy használtam volna? Semmi más megoldás nincs erre?
2017. márc. 20. 22:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet bikazni de eleg ritka, hogy segit rajta.
2017. márc. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 6 éves a laptopom, az akku kitűnő állapotban van. Ritkán használom az akkut, ha nem használom, nincs is a gépben, de 3-4 havonta beteszem, lemerítem, feltöltöm. Így megőrzi a kapacitását, nem teszi tönkre évek alatt az önkisülés.
2017. márc. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bevágom hűtőbe órákra, kiveszem leolvasztom ennek van valami értelme? Működik ez egyáltalán?
2017. márc. 20. 23:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Tarolasra jo a 0°C koruli homerseklet, tehat nem segit rajta. Illetve ha 0 vagy alacsonyabb homersekleten toltod akkor az anod is serulni fog, azutan robbanas veszelyes.


Megkerdezhetsz par gagyibb laptopszervizt, hogy vallalnak-e bikazast (normalis helyen nemet mondanak), de valoszinuleg annak arabol vehetsz uj utangyartottat.


Vagy felnyithatod es vehetsz bele cellakat, valoszinuleg 4-6-8db 18650-es ~2000mah kell majd, ebayen olcsok (sony, samsung). Ha gagyit veszel (efest vagy mas kinai) akkor a rairt kapacitas felet kapod.



Szerintem mas lehetoseged nincs.

2017. márc. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! Nagy valoszinuseggel muszaj lesz beruhazni egy uj akksira, mas megoldas ezek szerint nem nagyon van. Pontosabban ez a legcelszerubb.
2017. márc. 20. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!