Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » új ram vásárlásakor nem...

új ram vásárlásakor nem kapcsol be a gép. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Vettem új ramot a gépbe és beraktam de mikor elindítom kb. 5s után kikapcsol és újraindul... Valakinek van valami ötlete hogy mi lehet a gond? Most jött meg a ram és nagyon jó ha kidobtam az ablakon 12k-t a semmiért...

2017. márc. 23. 11:15
 1/9 levis56 ***** válasza:
Vagy érintkezési hiba,vedd ki és rakd vissza töbször,vagy rakd másik foglalatba.
2017. márc. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1# azt már próbáltam többször is és semmi :/
2017. márc. 23. 11:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Olyan jó, hogy semmi háttérinfót nem adsz. Milyen foglalatú ramról van szó(ddr2, ddr3)? Milyen órajelen működik(800MHz, 1333MHz stb.)? Egy, vagy több ram modulról van szó? Az előző, ami benne volt milyen specifikációval rendelkezett? Az alaplapod egyáltalán elfogadja-e az új ramot?

Ezeket az infókat írd meg és lehet, hogy közelebb fogunk járni a megoldáshoz.

Addig is variálj a ram(ok) helyével.

2017. márc. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3# Azért nem adtam semmit mert nem tudom hogy milyen adatra lehet szükség a másik meg hogy eléggé felidegesitett most a dolog...


GIGABYTE GA-G41M-Combo alaplapról van szó

ddr2/ddr3-as foglalatai vannak én most a ddr2-ről cseréltem ddr3-ra 1333Mhz-n fut és egy darab 4gb-os modult raktam most bele


és 2db ddr3 foglalata van és már vagy 10x cseréltem ide oda meg húzgáltam mindent ki meg vissza..

2017. márc. 23. 11:51
 5/9 anonim ***** válasza:

CMOS Reset?

Ha úgy se indul vagy a slotok vagy maga a ram modul hibás.

2017. márc. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem működik DDR2 és DDR3 RAM egyszerre, valamelyiket szedd ki.
2017. márc. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 levis56 ***** válasza:

1333 MHz modul OC-t kezel.

[link]


Itt van a memória támogatási lista

[link]

2017. márc. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 levis56 ***** válasza:
2017. márc. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#5 Megvolt de semmi


#6 Azt azért tudom és csak a ddr3 van benne már


#7 Akkor a sima nem is jó? Meg amit linkeltél oldalt én már nem igazán igazodok el.. aludnom kellene inkább az éjszakázás után de ettől nem tudok..

2017. márc. 23. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!