Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A mai laptopokra mennyire...

A mai laptopokra mennyire jellemző a bővíthetőség?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam az alábbi gép esetleges bővítésen, ami gondolom kimerül a HDD-ben meg RAM-ban. Gyanítom a CPU felejtős, mert alaplapra van forrasztva (?).


ASUS X555LB-XO101D


CPU:

Intel Core i7 5500U @ 2.40GHz

Broadwell-U 14nm Technology


RAM:

8,00GB Dual-Channel DDR3 @ 798MHz


Graphics:

Intel HD Graphics 5500

2047MB NVIDIA GeForce 940M


Lenne-e jelentős változás memória bővítéssel például? Vagy esetleg SSD-t venni? Szoktam rajta játszani, és szeretném kihozni a maximumot belőle.


Az alábbi válaszokkal nem fogok tudni mit kezdeni, gyorsan le is zárnám a kört ezekkel kapcsolatban. :)

Dobjam Dunába (Nem fogom)

Ez egy tré gép (Okés, next pls)

Miért ezt a laptopot vettem (Erre volt pénzem, akkor és akkor ezt láttam jónak)

Cseréljek laptopot (Nincs most arra pénzem)

Vegyek asztali PC-t (Nincs most arra pénzem, mert monitorostul, mindenestül kéne)


Lehet év végén, jövőre lecserélem a gépet, még nem tudom pontosan mire (másik laptop, asztali PC, konzol), de nem is ez a kérdés, mert sok tényező közrejátszik ebben, asszony, gyerek, stb.


Szóval megmaradva a laptopnál, megéri SSD-t venni vagy memóriát bővíteni, vagy nem éri meg, mert jelentős változás nem történne (?) .



2017. márc. 30. 11:40
 1/2 Derwer ***** válasza:

8+GB RAMmal csak indokolt esetben érdemes foglalkozni. Nálad nincs ilyen.

Egy SSD mindig sokat segít, érdemes frissíteni rá.

2017. márc. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad, már nem csak a gpu van a lapra forrasztva, hanem a cpu is tehát abszolút felejtős!


Most én úgy veszem ki az írásodból, hogy játékra kéne? Ha igen, akkor a ramot nem érdemes bővíteni, mert nagyon nem az a gyenge láncszem, ssd mindíg jól jön, ha sürget az idő pl... Meg úgy alapjába véve is sokkal gyorsabb lesz a rendszered, de több fps-ed nem lesz tőle!

2017. márc. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!