Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tapasztalatod van a...

Milyen tapasztalatod van a 4K-val kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Gondolkodok egy 4K-s monitor beszerzésén, viszont nem szeretnék a nagyobb felbontás miatt a teljesítmény rovására áldozni. Jelenleg egy nagyon jó gamer pc-vel játszok, amin gond nélkül megy minden full hd-ban. Félek, ha váltanék 4K-ra, akkor a natív felbontás miatt a drága gép teljesítménye kevés lenne 1 éven belül, és alacsonyabb beállításokat követelne. Vagy esetleg 1920x1080-ban is remek képet adnak ezek a monitorok? Mit tapasztaltatok?

2017. márc. 31. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ mivel tolod, de mivel szüleim cseréltek TV-t a nappaliban egy 4K-s Samura így kihasználtam a lehetőséget és leteszteltem az enyém mit bír 4K-ban.

i5 3470s

8GB RAM

GTX 1060 WF2OC


Crew-ba stabil 60 FPS-em szokott lenni ultra 8x élsimítás FHD felbontással.

4K-ban FXAA-ra le kellett venni az élsimítást pár grafikai beállítást high-ra tenni, és akkor kiköhögte a 40 FPS-t.


Innetől kezdve már kisebb gépigényű játékokat próbáltam csak és lég gáz eredményeket kaptam a FHD-hoz képest.

közel 1/3-ra esett vissza a teljesítmény, magyarul ahol volt eddig stabil 60 FPS (még +/- 1 FPS kilengés SE) ott volt kőkemény 20 FPS-em.


Szóval jó lenne tudni, hogy mégis milyen kártyával akarod te tolni a 4K-t mert 1070-nel még úgy ahogy meglehet próbálgatni, de az is inkább a 1440p-re van csak.

2017. márc. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1070 STRIX O8G és i7-6700K kombó.

etőtl féltem ,amit írtál, mert hiába az új gép, régebbi játékokkal többet játszok ,mint az újakkal - azért is lett cserélve, hogy a következő 3-4 évben ne kelljen hozzányúlnom. Úgy néz ki jobban járok ,ha én is TV-t veszek, és filmeket nézek rajta, meg majd egy ps4-et esetleg, mintsem drasztikus fps csökkenés legyen egy monitor miatt.

2017. márc. 31. 17:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Vehetsz te attól még 4K monitort, de a 1070 sokkalta erősebb a 1060-től szóval ott nem lesz ekkora FPS csökkenés, ez ne tántorítson el, ez csak az én személyes tapasztalatom, de én eleve úgy vagyok vele, hogy minek 4K?

Akkor már inkább veszek egy 2560x1080 vagy 2560x1440-es monitort, arra még elég lesz ez a kártya nekem aztán ennyi.

2017. márc. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 LeonScottKennedy ***** válasza:
Vegyél GTX 1080Ti-t, azzal 4K-s felbontásban is 60+ fps-t produkálnak a legújabb játékok is.
2017. ápr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!