Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit érdemes megtenni egy 4...

Mit érdemes megtenni egy 4 éve összerakott konfiggal h abelassult? Gondolom proci alatt paszta csere. Észek-él alatt is? Videoártya procja alatt is? És még mit? Kifujni belőle a port?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 1. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:

A belassulásnak általában nincs köze a melegedéshez, de évente egy alapos kifújás nem árt. A paszta cserének csak akkor álljál neki, ha kifújás után is magasak a hőmérsékleti értékek.

A win azért szokott idővel belassulni,mert a HDD töredezetté válik, a sok frissítés és egyéb tényezők miatt sokat kell keresnie a HDD-nek és ez nagyon lelassítja. Váltsál SSD-re és nem lesz ilyen problémád.

2017. ápr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Portalanítani nem négy évente kéne, hanem legfeljebb 6-12 havonta, ha ablak közelében van a gép akkor gyakrabban. Pasztát szintén érdemes 1-1,5 évente cserélni. Szoftveres oldalon meg gondolom pont ennyire volt karbantartva, úgyhogy egy oprendszer újratelepítés sem árt.
2017. ápr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

újratelepítés rengetegszer volt.

ebből gondolom hogy töredezettség probléma sincs.

bár egy töredezettségmentesítő se ártana, arra melyiket ajánljátok?


a kifújás alatt pontosan mit értetek, mert lehet nem ugyanazt mint énés akkor hiába teszem.


akkor ezzel kezdem majd.

amúgy mennyi szabad hely kell a winyón a win7 rendes működéséhez mert lehet még az is a baj hogy abból kevés van.

2017. ápr. 1. 11:46
 4/10 anonim ***** válasza:

Kifújás alatt azt értem, hogy nagynyomású levegővel kifújod a port a hőleadó felületekről, palackos sűrített levegő nem sokat ér, kompresszort javasolnám. Ha esetleg nincs ilyened otthon,akkor elmész egy benzinkútra vagy esetleg egy szervíz-gumiszerelő közelebb van, és megkéred őket adjanak egy kifúvató pisztolyt.

Amikor kifújod mehet némi pára az alkatrészekre, ezért ne rakd fel a gép oldalát és ne is kapcsold be fél óráig.

2017. ápr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

szétszedni akko rnem kell a kifujáshoz?

ugy értem a ventillátort nem kell leszedni a processzorról, videó kártyáról?

2017. ápr. 1. 11:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem. 4-5 bar levegő a por döntő részét leszedi a felületről és ami sokkal fontosabb, hogy a porcicák eltűnnek,mert igazából azok csinálják a nagyobb problémát.

Ami fontos, hogy a tápegységet is fújasd ki, mert abba szokott lenni a legtöbb.

2017. ápr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
és akkor elképzelhető, h 4 év után sem kell ujrapasztázzni?
2017. ápr. 1. 12:06
 8/10 anonim ***** válasza:

De igen, mert a paszta leszárad 4 év után bőven a helyéről. 1, másfél évente érdemes pasztázni, biztos ami biztos. Ártani nem ártasz vele semmit. De ha nem pasztázol lustaságból 4 évig, az nem túl jó dolog.


Por kifúj, pasztázás, és kész. A nagy rendszeretők akár ecsettel is nekiesnek a gépnek, nem csak kifújják, és szinte pormentes minden porcikája a gépnek. Régen szétszedtem a videokártyát (csak hogy a ventilátort meg a bordát tudjam pucolni), a proci hűtő alumínium bordás részét lemostam csap alatt, patyolat tiszta volt a gép.


De önmagában már a nagynyomású levegő is bőven elég. Hát még ha pasztát is lát néha az a processzor, akkor meg pláne.


Bármelyik számtech boltban, vagy Media Martkban, Tescoban tudsz venni sűrített levegős spray-t. Csak vigyázz, mert ha sokáig nyomod, akkor idő után lehet némelyik vizet fog spriccelni kicsit. Érdemes rövidebb, pár másodperces nyomásokkal operálni, nem kell ráfeküdni a szórófejre.

2017. ápr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

korábban autó pótkerékkel csináltam hasonlót.


nem lustaságból hanem tudtalanságból nem pasztáztam ujra

tehét akkor a procot és videókártyát is kell.

északi és déli hid alá is kell kenni?

2017. ápr. 1. 12:59
 10/10 A kérdező kommentje:
drága pasztával kell vagy elég a 200 Ft-os is ha utána évente újrapasztázom?
2017. ápr. 1. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!