Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop processzor csere...

Laptop processzor csere Pentium T2370->Core2 Duo T8300?

Figyelt kérdés

Toshiba SATELLITE L300-11G [link]

Típusú laptopban cseréltem ki Pentium T2370->Core2 Duo T8300 processzorra, miután bekapcsoltam tökéletesen működött, alaplap felismerte, FSB 800MHz, Windows bebootolt, majd körülbelül 2 perc használat után a rendszer újraindul, mindig, eseménynaplóban a hiba megtalálható volt(már nem emlékszem a kódra, rákeresve sem jutottam előrébb). A processzorok TDP-je megegyezik, hűtéssel nem lehet probléma. Alaplapi BIOS a processzor csere előtt frissítve lett. 32-bites a rendszer 2gb RAM.

Északi híd:Intel Crestline-GML GL960, gondolom ha a chipset-el lenne a probléma el sem indulna, de néhány percig használható a rendszer. (Intel gma x3100 integrált videóvezérlő van a gépben)

Szerintetek mi lehet a probléma?

Visszatéve a régi CPU-t hibátlanul működik a számítógép.

Esetleg a belső tápellátás kevés a T8300-nak?

Köszönöm a válaszokat.



2017. ápr. 3. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a Bios helyesen kíírja milyen proci van a gépben?

Vagy csak annyit hogy 800fsp és a szorzó?

Tuti hogy a t8300 proci jól működik?

Újraindulást tud proci-hiba és memória-hiba is előidézni, de akár energiagazdálkodás is(ez már Bios probléma).

2017. ápr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Rendesen írja a processzor típust, memória ha rossz lenne szerintem az eredeti procival is újra indulna, 667 MHz-es van benne, nem értek annyira a dologhoz, de rákeresve azt találtam működik a 800MHz-es FSB mellett. Lehet meg kellene próbálnom más BIOS verziókkal.

4,5 Eurós Aliexpresses processzorról van szó, lehet a kínai hibásat csomagolt nekem. Kívülről tudtam csak ellenőrizni, nem találtam karcot/sérülést/bármilyen hő által okozott hibát rajta.

2017. ápr. 4. 23:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt nézd meg,hogy nem változik-e meg a memória frekvenciája.

A gyári procid 533MHz-es FSB-je van a ram 667MHz-en megy.

Az új proci 800MHz FSB...ram ?MHz

2017. ápr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!