Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hétköznapi játszásra milyen...

Hétköznapi játszásra milyen konfigot érdemes összerakni?

Figyelt kérdés

Alapvetően nincs már annyi időm játszani, család és gyerek mellett, tehát nem szeretnék túl sokat költeni. Kedvenc játék szériám a GTA, szeretném, ha a GTA V azért full beállítások mellett menne, meg akár a többi mai játék is. Tehát nem szempont, hogy mindenből a legdurvább alkatrész legyen, de megtudjon birkózni egy új játékkal, medium-high beállításokkal. Nem szempont nekem a 4K, Full HD meg ilyenek, nem erre akarok élvezkedni.


Nem értek hozzá, nem tudom mennyibe kerülne egy ilyen gép, így árat sem tudok nagyon mondani. Nem vagyok márka rajongó, de az Intel Nvidia termékekkel eddig jobb tapasztalataim vannak, mint az AMD termékekkel. 250.000 Ft reális egy olyan gépre, amivel azért hosszútávon el lehet lenni medium-high beállításokkal az új játékok terén? Vagy kevés? Mennyi az, amit azért érdemes rászánni? Tudom a határ a csillagos ég, de értelmes keretek csak vannak. :)


Köszönöm a segítséget!



2017. ápr. 4. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Először a monitorod felbontásától függ. Össz-vissz RX480/GTX1060 szintnél erősebbet felesleges FullHD-ra venni (>66 ezer), annál kisebbre, pl sima HD-re egy RX460/GTX1050 (>34 ezer) is szinte sok. Processzorból elég lesz egy G4560, főleg, ha csak néhanapján játszol. Ez így 120 ezerből kijön. Extrák, például a hangtalan működés, SSD vagy nagyobb méretű tárhely stb felnyomhatja az árát, de őszintén szólva neked felesleges másra költeni.
2017. ápr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Szóval azt mondod ennyi elég lenne? Hm, jól hangzik. :) Amúgy mitől lenne másabb egy i7 7700k mint a G4560? Gondolom gyorsabbak lennének a játékok, de éreznék drámai különbséget egy GTA V vagy újabb, új játék esetében?


Mondom igazából a célom megtalálni a legjobb legerősebb alkatrészeket ár/érték arányban. Szeretem kihozni a maximumot abból az árkeretből, amim van, továbbá ha már veszek valamit, akkor az legyen jó nekem. Nem szeretek gagyit venni, megalkudni stb. Igazából monitorostul mindenestül kell majd a PC-t vennem, mert semmim sincs.


Laptopon operálok, alapvetően nem rossz, de nem is az igazi. Pl. GTA V medium-high környékén elfut lagg nélkül, de azért csak jobban melegszik egy laptop, meg néha be be akad, stb. 8GB RAM, i7 5500U, 940M, ami van benne. Nem rossz-nem rossz, de na. Azért lehetne ennél jobb, pláne olcsóbban. Mert azért mégiscsak egy 200.000 Ft-os gép volt másfél éve, akkor nem volt lehetőségem asztali PC-t venni különböző okok miatt (ez mindegy most), de most idén lefogom már cserélni.

2017. ápr. 4. 11:48
 3/4 anonim ***** válasza:

g4560 + lap 40, vganak hardverapron 60ért rx480, táp 15, olcsó ház 5, hdd 10 vagy ssd 20, ram 18


Ez a reális 150 alatt

2017. ápr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

"szeretném, ha a GTA V azért full beállítások mellett menne, meg akár a többi mai játék is"

Ha nem kell Full HD (1080p) akkor nem tudom, miért kell mediumnál magasabbra állítani a textúrát?

Attól is függ milyen monitoron vagy tévén néznéd a játékot. Szerintem sokkal szebb 1080p-ben akár a Low beállítás, mint alacsonyabb pixelmennyiség mellett akár a High.

Ha laptop mellé kéne, főleg tévébe dugva, akkor én megnézném a Dell Alienware Alphát, 8 Gb Rammal, gyári Windows 10-el Nvidiával, 200 k-ért. Azért is, mert nagyon kevés helyet foglal és játékra tervezték, de mégse konzol.

2017. ápr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!