Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez az összeállítás működőképes...

Ez az összeállítás működőképes lenne? Illetve milyen táp kéne hozzá?

Figyelt kérdés

CPU :Intel Core i7-6800K 3.4GHz LGA2011-3 Processzor

MB:MSI X99A SLI PLUS Alaplap

Ram:Corsair 32GB (4x8GB) DDR4 2400MHz CMK32GX4M4A2400C14

Vga:Palit GeForce GTX 1080 Dual OC 8GB GDDR5 256bit

SSD:Kingston KC400 2.5 512GB SATA 3 SKC400S37/512G

Hűtő:Noctua NH-D15

Ház:Deepcool TESSERACT SW

Táp: ???


A gép húzva lenne 3.8-4 Ghz-re. Játékra/video vágásra/képszerkesztésre lenne használva. Elég drága, de a szolgálati idejét kb 7-10 évre tervezem. Esetleg ha vannak ötleteitek költség/hatékonysági szempontból, szívesen venném. Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. ápr. 4. 15:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Még valami, ha ennyi pénzt áldozol a gépre, akkor ne egy fapados sata SSD rakjál bele, rendszernek mindenképpen egy pcie nvme javasolok, mondjuk egy 960pro vagy sm-961, olcsóbban esetleg pm-961.
2017. ápr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszi 10es. Én eddig mindenkinek zöldet adtam. Mondasz valamit a táppal. Én eddig úgy gondoltam, hogy terheléstől fog függeni a fogyasztásom. Tehát, ha van egy kártám/procim ami eszik 500w-ot teszem azt egy "1000w-os" tápról megy, akkor is 500W-ot fogok fogyasztani. Vagy nem ? Bocs a hülye kérdést, ehez a részéhez a dolognak nem értek. Hobi szinten gépezek így munkanapokon 1-2 óra játék/film/videó nézés, szabadnapokon 4-5 óra vegyes használat kép szerkesztés/modkészítés (textúrák főképp), játékról film készítés (macinima) főleg szénné modolt skyrimmal. 3 hetet dolgozom 1 hónapban és egy hetet vagyok szabin összességében, szóval ezek volnának a használati körülményei.
2017. ápr. 5. 14:12
 13/14 anonim ***** válasza:

Akkor is 500W-t fog fogyasztani. Inkább azzal van a baj, hogy a legtöbben a minőséget beáldozzák a feleslegesen nagy teljesítményre. Ha van felesleges pénzed akkor nincs probléma 1000W tápegységgel sem.


2# válaszoló repertoárjából választhatsz, rmx, g3 széria minimum vagy jobb minőségű. Teljesítményben meg maximum SLI szempontjából kell előre gondolkozni, mert a jelenlegi konfigurációhoz erős OC-val a legkisebb modelljük is bőven elég.

2017. ápr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor onnan válogatok, meg keresek megnézegetem az ssd-ket.
2017. ápr. 5. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!