Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ebben az esetben mi történhetett?

Ebben az esetben mi történhetett?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Leginkább Dark Souls 3-al játszok. Amikor először játszottam vele, akkor win10 volt a gépemen, és kb 70%-ban fixen meg volt a 60fps-m viszont volt pár hely, ahol nagyon masszív fps droppom volt, de ott nem is csak hirtelen droppolt, hanem állandó volt, egy adott területen, mondjuk állandó 60-ról, állandó 45-50. Az fentebb említett néhány dropp részén viszont volt, hogy hirtelen mondjuk 60-ról, leesett 40-re majd aztán vissza is ugrott 60-ra. Mióta win7 került a gépemre, és újra lett telepítve minden, gyakorlatilag ott ahol állandó droppom volt 45-50 fentebb ment 50-60-re, tehát javult, mondhatni nem is kicsit, és volt egy hely ahol fixen, 40-re leugrott, ott meg maximum 57-re esik le. Viszont ugyanúgy random helyeken, random belagol. Igazából a kérdésem nem is a dropp miatt van, mert arra számítottam, amikor elkezdtem vele játszani, látni fogjátok a gépem processzora miatt. Viszont nagyon meglepő, hogy bizonyos helyek, elképesztő módon javultak fps terén, míg olyan helyek, ahol nem igazán volt, vagy eddig nem tapasztaltam ott meg megjelentek.


Az biztos, hogy a win10-win7-re váltása óta, ki jött két új driver a videókártyámhoz, tehát lehet azok javították ki az általam eddig fixen laggolt helyeket. Viszont végső soron a kérdésem az, hogy ha a masszív lag helyek szinte tökéletesen megjavultak, hogy lehet, hogy random helyek, amik véleményem szerint kevesebbet esznek, viszont lagolnak?


A gépem.

b250 gigabyte alaplap

g4560 3500 mhz proci

xfxrx4704gb 256bit

2x4gb g.skill ram 2400mhz

fps550 rider táp


2017. ápr. 7. 21:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Bonyolult. A dark souls dx11 vagy dx 12 játék ? Avin hét ugye dx 11-et tud, a win 10 tudja a dx 12-t. Ahogy mondtad driver frissítés is volt... Nehéz volna ezt megválaszolni. Esetleg a gyártó oldalán a letöltött driver leírásában csekkold, hogy említik-e a dark souls 3-at, hogy hol milyen hiba lett javítva vagy optimalizálva és milyen teljesítmény növekedésre számíthatsz. Szoktak ilyeneket közzétenni a drivereknél tételesen felsorolva több játékban, hol, mi, miért és mennyit változott. Szerintem ez lehet a legvalószínűbb.
2017. ápr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!