Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ebben az összerakott gépben...

Ebben az összerakott gépben mi a rossz?

Figyelt kérdés
Sokan panaszkodnak az összerakott gépekre. Mondjuk néhány esetben érthető. Én értek a gépekhez informatikusnak is tanulok. A mostani gépen 4 magos amd 4gb ram gt630 videókártya és jó, ha a visual studió betölt vele néha. Ezért mostmár egy tényleg jó erős gépre szeretnék beruházni, de egyszerre nemtudnám megvenni. Ezért az lenne a kérdésem, hogy ebben a pc-ben mi a rossz? [link] Szerintem elég erős a processzor is a videókártya is elég jó. A videókártya el bír mindne mai játékot a processzor meg bármilyen programot. Tudom máshol azt olvastam, hogy 1070 kéne bele inkább, de szerintem jó ez így is. Szerintetek érdemes lenne ezt megvenni? Illetve mi a rossz benne?

2017. ápr. 9. 12:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nincs benne semmi rossz.

Mondjuk ennyiért azért jobbat is találhattál volna.

2017. ápr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi rossz csak hiányzik pár adat. Pl. ram és tápegység típusa.
2017. ápr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted ez megérné megvenni? Szerintem ez az egyik legjobb ennyiért. Bár magam összerakva pár ezer forinttal olcsobb, de úgyse egybe venném.
2017. ápr. 9. 12:53
 4/19 A kérdező kommentje:
Megkérdezem ezeket.
2017. ápr. 9. 12:55
 5/19 Zzzoli ***** válasza:

Nem rossz, én raknék ehhez a jó procihoz valami magasabb kategóriás alaplapot, mondjuk valamelyik ROG-ot, vagy Z207-et.

Nekem jelenleg egy Maximus VIII gene van hozzá, az is kiváló deszka.

2017. ápr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen gépekben sokszor nem jó az ár/érték arány, nem biztos, hogy jól kiegyensúlyozottak (ráadásul ezt egyéni igények alapján kéne összeválogatni) meg elsütnek bennük kevésbé jó alkatrészeket is (pl "táp 600W" - Igen és milyen mert az nagyon nem mindegy! Valószínűleg egy minőségi 450-es jobb lenne bele és talán még valsó teljesítményre se lenne rosszabb stb).

Az, hogy valaki informatikusnak tanul (ráadásul még nem az) és mondjuk jól kezeli a hálózatokat vagy tud programozni az nem jelenti azt, hogy nagyon ért a hardverekhez is és naprakész az újdonságokban meg fórumokon tapasztalatcserékből ismeri egyes típusok tulajdonságait. Csak a laikusok hiszik azt,m hogy ha valaki informatikus, akkor az már mindent tud a gépekről és minden kijelentése szentírás...

Aki tényleg ért hozzá az nem vesz előre összerakott tákolmányokat (főleg nem vagyonokért) hanem gondosan összeválogatja az alkatrészeket (ár/minőség/teljesítmény szempontok alapján) az igényeinek megfelelően.

2017. ápr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hát z típusu alaplap az inkább a k-knak való ezek az alaplapok valók inkább tuninghoz. De szerintem is mehetne azért egy nagyobb alaplap bele mivel nagyon nagy hely marad eleve a házban.
2017. ápr. 9. 12:59
 8/19 A kérdező kommentje:
Igazad van. Van is olyna osztálytársam aki egy gépet nem tud feltelepíteni. Mondjuk azt se tudom az minek ennek tanul. És abban is igazad van ésn is inkább alkatréyzekből összeraknám magamnak csak nincs rá pénzem és így megtudnám ezt részletre venni.
2017. ápr. 9. 13:02
 9/19 anonim ***** válasza:
78%

Az hogy informatika nagyon tág fogalom,olyan hogy informatikus nem létezik!

Mert egy informatikus lehet éppen lehet egy rendszergazda minimálbérért és lehet egy Java programozó a Google-nél.

OFF-ból ennyi elég.

Kezdtem azzal hogy a garancia az hasznavehetettlen,ha ki akarod pucolni azzal bukod a garanciát.

A NEOS egy nagyon alja minőségű ház,konkrétan 350K-ért kapsz egy olyan házat ami rezonál és nem valami szellőzős.

Az a 600W-os táp valami Elite Power vagy IArena szintű olcsó márkás,hulladék tápegység amit irodai gépbe nem tennék.Hangos,melegszik,ezek mellett kifogásolható hogy megfelel-e az ATX szabványnak.

A többi elmegy kategória,ebben az árban el is várható hogy ez így legyen csak ne a táp és a ház rovására.

2017. ápr. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző mondja, röviden tömören az ilyen cégek pont azon spórolnak ami első ránézésre nem látszódik, és nem érződik.


Azaz olcsó alaplap, olcsó gépház, olcsó táp. Mikor kívülről nézed a gép adatait ez nem esik le alapból.

2017. ápr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!