Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ventilátor szabályozás 3 tűs...

Ventilátor szabályozás 3 tűs CPU csatlakozón?

Figyelt kérdés
Beszereztem egy Cooler Master Hyper 212-est aminek csak 3 tűs csatlakozója van, az előző hűtőmnek 4 volt. Problémám, hogy hiába állítom át a biosban hogy lassan pörögjön(Silent Mode) ugyanúgy max fordulaton pörög, 1800on. Tudtommal, úgy van a csatlakozó kiosztása, hogy földelés, 12v, fordulatszám és PWN. Alaplapom egy Gigabyte GA970-UD3P rev2, hőmérséklet szenzor működik.

2017. ápr. 9. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod.

3 pin: föld (fekete), 12/5V (piros), szenzor (sárga)

4 pin: föld (fekete), 12/5V (piros), szenzor (sárga), kontroll (kék)

Tehát csak a 4 pinesnek szabályozható a fordulatszáma szoftveresen.

Szándékosan mondtam szoftverest, mert a 3 pines is szabályozható kézzel, egy kis potméterese eszközzel.

2017. ápr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fenébe tényleg.. :)) Potméteres megoldásnál csak rákötöm a voltos ágára és lényegében a voltot szabályzom vele? Rajz van erről?
2017. ápr. 9. 14:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyilván google a barátod.

Én mondjuk inkább vennék floppy helyére beépíthető kis szabályozót, 1800Ft nem tétel érte és még ki is néz valahogy.

[link]

2017. ápr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

igen, jogos. :) van ennek kisebb változata is, olyant már láttam, gyanítom bármelyik számtech boltam kapsz olyant. közben én is találtam. :)

[link]

2017. ápr. 9. 14:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyilván egy valamirevaló számtech boltban kapsz ilyet.

Ha van egy kis műszaki érzék és forrasztód, akkor persze meg is lehet csinálni. :)

2017. ápr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Esetleg vehetnél hozzá egy 4 pines ventilátort.

[link]



"Tehát csak a 4 pinesnek szabályozható a fordulatszáma szoftveresen." - ez ebben a formában nem igaz.


Nekem egy Corsair Carbide 200R ház 2db 12cm 3 pines! ventilátorai vannak az Asus H170M-PLUS alaplap 4 pines csatlakozóira kötve: [link]


A lap a FanExpert programmal gond nélkül szabályozza, sőt profilt is be lehet állítani.

Ez már az előző gépemnél is működött. (Asus P8H77-M LE)

2017. ápr. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!