Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gond van a tápegységemmel?

Gond van a tápegységemmel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Körülbelül 3-4 hete felfigyeltem arra, hogy a gépem néha-néha enyhén sípoló hangot ad, de ez mindössze 2-3 másodpercig szokott tartani, és alig hallani meg, naponta úgy 2-3x fordul elő. Én a tápegységre gyanakszom, szerintem tuti abból jön a hang. Egyébként is a táp a gépem legrégebbi eleme (kb. 10 éves már), bár gond sosem volt vele, most se venni észre semmi fagyást, lassulást, na szóval semmi gyanúsat. A táp egyébként egy Coolink CP-4012P 400W-os. Ez az enyhe sípolás random jön elő, szóval nem kimondottan terhelés alatt. Az lehetséges, hogy valamelyik kondenzátor van kiszáradva? Vajon el fog múlni a néha sípolás, vagy tenni kéne valamit? Előtte nem csinált ilyet. Köszi a válaszokat, ill. véleményeket!

2017. ápr. 11. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a táppal van a gond, az nagyon gyorsan okoz nagyon súlyos problémát, de azt észre fogod venni abból is, hogy melegszik a gépház. Inkább arra gyanakodnék, hogy kilazult egy alkatrész, ami az idő zömében érintkezik, néha meg nem. Nem hagynám magára a gépet, elvinném doktorhoz. Ha egy gép elkezd sípolni, az ateista elviszi megjavíttatni, a hívő pedig imádkozik.


Ha úgy gondolod, hogy Magad nyúlnál bele, mindenképpen áramtalanítsd előtte, de teljesen - a legtöbb gép kikapcsolva is áram alatt van. A tápokat egyébként tudtommal 5 évente érdemes cserélni.

2017. ápr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez tévedés, egy igazán komoly minőséget képviselő táp (Corsair RMx, Seasonic X például), röhögve kibír 10 évet is.

Azt a Coolinket viszont nagyon ajánlatos volna másikra cserélni, mert egy hulladék, már új korában is az volt, és csak a szerencsén múlik, mikor tesz tönkre valamit.

2017. ápr. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Bár az, hogy hulladék a Coolink tápegységem azért közel sem igaz, mivel kb. 10 éve semmi baja, pedig a gép napi 8-10 órákat megy mindig, azért egy gagyi már rég feladta volna a szolgálatot. Másrészt nem tudom lesz-e csere, egyelőre szerintem még nem.
2017. ápr. 12. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!