Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elszállt volna a videókártya?...

Elszállt volna a videókártya? Esetleg a táp nem bírja?

Figyelt kérdés

A jelenség a következő, (ehónap végén 1 éves gtx960-ról van szó) eddig teljesen jól ment, mindennel tudtam játszani amihez kedvet kaptam, most viszont ha elindítok 1 játékot elsötétül a kép és semmit nem tudok vele kezdeni csak újra indítani a gépemet, semmire nem reagál csak a power és a reset gombra...

Ha újraindítottam a gépet, bebootol a rendszer, tudok filmet nézni videót nézni zenét hallgatni mindent csinálni a gtx960-ról, de ha elindítok 1 játékot rögtön behal...Néha 5-10percig low beállításokon tudok játszani, aztán adja fel a küzdelmet, azt is kipróbáltam, hogy mi történik ha éppen 5 percig fut rajta valami, amint betölt a játék és felviszem a grafikus beállításokat, akkor sem gondolkozik egyből elsötétül a kép....

Biosban átállítottam alaplapira a vga-t i3 4170-em van beleépítve egy hd4400 azzal leteszteltem amit tudtam, szolidan azon futottak játékok tehát nem volt képelsötétülés meg ilyesmi az használható...


Full garanciális még minden komponensem, tehát a garit majd intézem (csakhát ugye most jön a húsvét :'D) addig pedig érdekelne a véleménye mindenkinek, aztán majd meglátjuk mi sül ki belőle :D


Én attól tartok, hogy esetleg a táp nem bírta el a kártyát hosszútávon és kinyírta...


A lényegesebb adatok a konfigomból:

-i3-4170 3,7GHz

-Gigabyte GTX960 4GB DDR5

-Crucial Ballistix Sport XT 2x4GB DDR3

-Gigabyte B85M-D3H-A

-Corsair 430W CX430



2017. ápr. 13. 02:10
 1/5 A kérdező kommentje:

Amit kifelejtettem, hogy mindenféle hókuszpókusz volt már...Monitor csere, monitor kábel csere...A kártyám és a monitor között van egy átalakító, ugyanis a monitoromon csak VGA csatlakozó van, a kártyán meg csak DVI...

Leteszteltem egy programmal is már a nevére nem emlékszek, a lényeg, hogy terhelés teszt volt, és elkezdte volna küldeni a videókártyámat mint a fene, ha nem sötétül el a kép :'D Amint elindítottam a kártyára a stressztesztet egyből lekapcsolta magát....

2017. ápr. 13. 02:14
 2/5 A kérdező kommentje:
Azóta már időközönként lefagy teljesen a gép, hogyha a gtx960-al bootolom be a rendszert
2017. ápr. 13. 02:49
 3/5 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
A sima CX sorozat nem olyan borzalmas mint azt sokan gondolják. VGA a ludas de nem a táp miatt.
2017. ápr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mivel már az integráltal is fagy a gép, ezért megnéztem a tápfeszültségeket:


-CDP Vcore: 1.128V

-CPU VRIN 1,740V

-DRAM Voltage 1.512V

- +3,3V 3,324V

- +5V 5.100V

- +12V 12,024V


12V-s ágon ez 11,9-re is le szokott menni, ha +-5% lehet a feszültség eltérés , akkor ezek még a határon belül vannak, viszont feltünt, hogy néha vibrált a kép a monitorra gyanakodtam, de most belegondolva inkább táp, ráadásul mostmár mindenhogy fagy a gép (kimerevedik)...

2017. ápr. 13. 10:36
 5/5 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Fogj egy multimétert és azzal mérd meg... Szoftverrel mérni te atyaúristen.
2017. ápr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!