Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudom telepíteni a...

Miért nem tudom telepíteni a laptopom?

Figyelt kérdés

Van egy MSI laptopom és újra szeretném telepíteni Win 7-el, mert már lassú és tele van szeméttel. CCleaner már nem segít rajta. Kb 4 éve volt utoljára telepítve.

Letöltöttem a 7-et ncoreról:

Windows 7 SP1 x86-x64 11in1 MSDN-HUN

Majd kiírtam dvdre ezzel:

USB DVD-Downloadtool für Windows 7

A lemez elkészült, de a dvd úgy olvassa be mintha üres lenne, és felajánlja a lemezre írást.

Ezután kipróbáltam néhány egyéb telepítő lemezt, azoknál felajánlotta az automatikus futtatást, majd szinte azonnal ki adta a lemezt.

A bios látja a meghajtót, eszközkezelő szintén.

Letöröltem a progiját, majd újratelepítettem, és megtörölgettem az olvasó fejet.

Ezután az egyéb telepítő lemezeket beolvasta rendesen, a sebessége is jobb lett.

Viszont a 7 telepítőjét még mindig nem látja :(

Bootoltatni sem tudom.

Próbáljam meg még egyszer kiírni a telepítőt?



2017. ápr. 14. 11:33
 1/9 LeonScottKennedy ***** válasza:

1: win 10-et érdemes ma már telepíteni, a telepítő a Microsoft oldaláról ingyenesen letölthető

2: pendrive-ra rakd a telepítőt

3: úgy rakd rá a telepítőt, akár dvd-re akár pendrive-ra, hogy ne külön mappában legyenek a telepítő fájlok, hanem csak simán húzd bele őket, azaz amikor megnyitod a dvd-t vagy pendrive-ot rögtön azokat lásd, ne külön mappában legyenek, mert akkor bootolásnál nem fogja látni őket és olyan mintha üres lemez lenne

4: biosban állítsd be hogy elsődlegesen a lemezről / pendrive-ról bootoljon

2017. ápr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha driver újratelepítés segített, próbáld újra kiírni. De sokszor így kezd tönkre menni a meghajtó, ami laptopokra nem jellemző. Ezt az író programot nem ismerem, miért nem használsz pl Ashampoo Free-t vagy ISO Burnert...stb...közismert programot?
2017. ápr. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

10 aktiválása is ingyenes, mert nem szeretnék fizetni érte?

A biosban ha átállítom a bootolást nem fog elindulni. Csak az alapbeállításokkal lehet telepíteni.

Amit használtam a kiíráshoz a direkt telepítő készítésére való progi volt:

[link]


Megtaláltam a régi 7 telepítőt, ugyan az mint amit most letöltem. Ezt beolvassa meg tudom nyitni a mappákat, de mikor bootoltatnám akkor a az indításhoz nyomjon meg egy gombot.. felirat után csak a kurzor villog. olyan mintha nem is töltene

2017. ápr. 14. 12:24
 4/9 A kérdező kommentje:
Windowsból sem indul el. Csak felpörög az olvasó majd leáll... és ezt ismétli
2017. ápr. 14. 12:29
 5/9 anonim ***** válasza:

De ez a program USB-re készít telepítőt amennyire ismerem. Hogy tudtad ezt DVD-re írni??? Mondjuk nem is működik.

[link]

Ezt nem is kell telepíteni, tegyél vele egy próbát. :)

2017. ápr. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezt Írja ki 2x-es sebességnél is:

Initialize ...

Starting to write ISO Image ...

Failed to write ISO image, Error: Hardware Error 8192.

2017. ápr. 15. 08:02
 7/9 anonim ***** válasza:

AshampooFree, csak ne telepítsd az ashampoo toolbarokat. Felhasználói telepítésnél vedd li a pipákat. Ez fontos! [link]

Utána a letöltött ISO-t kiírod [link]

Ezzel sikerül? Új lemezt tegyél be...

2017. ápr. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ashampooval kiírtam a telepítőt, windowsban üresnek látja a lemezt, és bootolni sem tudom
2017. ápr. 16. 18:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Szivacs.

Másik lemeztípust próbálnék, vagy másik telepítőt. Előtte kipróbálnám ezt a lemezt másik gépen, hogy boot-ol e. Próbáltad F12-vel is behozni a boot menüt, gondolom úgysem indul persze.

2017. ápr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!