Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új (nagyobb felbontásu)...

Új (nagyobb felbontásu) monitort szeretnék venni, a játékok ezen a nagy felbontáson fognak szaggatni?

Figyelt kérdés

Már nagyon rosz egy 1440x900-as monitoron játszani, ezért szeretnék egy 1920x1080-as monitort. Csak League of legendsel szoktam játszani, de félek, hogy alacsony fps-em lesz és ha megvettem a monitort nem akarok ugyan olyan rosz 1440x900-as felbontással játszani, hiszen ezért akarom megvenni, hogy jobb minőségbe játszhassak. Hogyan tudnám előre letesztelni, még mielött megvenném?

Esetleg van ilyen program ami segíthetne? Egyáltalán változna is valamit? Válaszokat előre is köszönöm.



2017. ápr. 15. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Én meg majd kitalálom, hogy milyen gépről van szó.


1080p - 2.073m pixel

1440x900 - 1.296m pixel

~40 százalékkal lesz lassabb a végleges kirajzolás, de ez nem jelent 40 százalékkal kevesebb fps t. Ha konkrét hardvert írtál volna talán lehetne is válaszolni a kérdésedre.

2017. ápr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Processzor: AMD phenom II X3, 3.00Ghz

4 GB RAM

windows 10, 64bit

NVIDIA GeForce GT 730, 1GB videokártya

2017. ápr. 15. 12:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem a monitortól függ milyen felbontást bír a géped, szóval jó lenne tudni hogy milyen hardverről van szó.

Ahogy az 1 válaszoló leírta 1,5 annyi képpontot kell egységnyi idő alatt kiszámolni a GPU-nak, szóval a helyzet biztosan rosszabb lesz azonos hardver mellett.

Ha full hd-ban akarsz játszani,akkor valószínűleg a gépet is gatyába kell rázni!!!

2017. ápr. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom ezt valahogy letesztelni? Biztos van valami módja. És egyébként kb100 fps-em van, ez kb mennyire csokkenne le?
2017. ápr. 15. 12:55
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha 100 fps-en tudod most tolni, akkor nem hiszem hogy 50 alá csökkenne, de ez csak próba alatt derül ki.

A gt730 egy nagyon gyengus kártya, ne várjál tőle csodákat full HD-ban, mert ez a kártya nem erről szól.

2017. ápr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hallottam, hogy a legtobb videokartya hd-re van optimizalva igy egy hd-s monitoron lehetseges, hogy meg tobb fps-t kapok. Igaz ez? Es valaki tudja, hogy hogyan tudnam ezt letesztelni hd monitor nelkul?
2017. ápr. 15. 17:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudod letesztelni. Elkeseríteni sem akarlak de ha FHD-ban teamfight lesz akkor tuti lemegy az fps-ed legalább 45-re.
2017. ápr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudod letesztelni, nem igaz, 4x4 pixel felett lineárisan csökken a teljesítménye minden kártyának, és a hd 720p t jelent, nem 1080p t.
2017. ápr. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kolcsonkertem egy HD TV-t amin kiprobaltam es tokeletesen ment, talan meg tobb fps-em is volt, aminek nagyon orulok. Akkor ha most uj monitort veszek ugyan ekkora felbontasban mint a hd tv akkor biztosan jo lesz ugye?
2017. ápr. 18. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!