Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mely videokártya gyártókat...

Mely videokártya gyártókat érdemes venni, és melyek azok, amiket jobb elkerülni?

Figyelt kérdés

Régebb óta foglalkoztat a kérdés, hogy mely gyártókat érdemes venni, és mely gyártókat jobb elkerülni videokártyák terén, mivel eléggé sok van belőlük azért.


Íme egy lista az ipon.hu-ról.

AFOX, AMD, ASUS, EVGA, Fujitsu, Gainward, GALAX, GIGABYTE, HP, Inno3D, Leadtek, Lenovo, Manli, Matrox, MSI, Palit, PNY, PowerColor, SAPPHIRE, VisionTek, XFX, ZOTAC.


Lehet 1-2 gyártó kimaradt. :) Szóval ki melyikre esküszik, vagy ki melyikkel futott már lyukra.



2017. ápr. 16. 20:51
 1/8 Brandon41 ***** válasza:
Az AMD és a Mátrix a videókártya fejlesztő, mint az nvidia. Amiket ők adnak ki saját hűtésű vga-k azokat hívjuk referencia hűtésnek. A Lenovo,a fujitsu,és a HP nem videókártya gyártó. Mutass nekem egy videókártyát tőlük. Az Afox-ról,a Leadtek-ről, és a visiontek-ről pedig még nem is hallottam, de szerintem ezek sem videókártya gyártók.
2017. ápr. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Brandon41 ***** válasza:
Matrox* bocsi átírta a telefon.
2017. ápr. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mutatom, itt állítgasd jobb oldali menüben a márkákat.


[link]

2017. ápr. 17. 10:36
 4/8 Brandon41 ***** válasza:
De alatta ott van a három chipset gyártó is azaz az nvidia, AMD, Matrox. Ott lent a linkben láttam egy jó kártyát, de a fujitsu az akkor sem gyárt videókártyákat, az csak úgy ott van, mert miért ne.
2017. ápr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Brandon41 ***** válasza:
De én még visiontek, leadtek-es videókártyát sem láttam az boltok weboldalain.
2017. ápr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szóval, ki mely gyártó(k)ra esküszik, mit részesít előnyben?
2017. ápr. 19. 16:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a Gigabyte és a Sapphire vált be.
2017. ápr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Asus, Gigabyte és MSI a három, amik a legnépszerűbbek. Asus azért, mert agyon van marketingelve, MSI a gaming szériájának a designja hódította meg a világot, a Gigabyte meg olcsóbb a konkurenciánál, de egyik se gyárt sűrűn kiemelkedőt.


AMD only vonalon a PowerColor-nak van néhány kiemelkedő húzása, ami mindent maga mögé utasít (pl RX400 széria esetén a red devil), egyébként átlagos. Sapphire és XFX az általános ajánlott gyártók, amik amd chipsetek köré építkezik és magas minőséget képviselnek.


Nvidia only oldalon az EVGA és Zotac az, ami erősen ajánlott. Galax pedig egy prémiumgyártó, ha van rá pénzed, akkor legyen az. Palit és Gainward gyakorlatilag ugyanazon cég tulajdonában áll, néha van jó ötletük, például a passzív hűtésű GTX1050Ti ilyen, ahogy az Inno3D és Manli is megpróbál 'másmilyen' kártyákkal kitűnni a tömegből, kisebb nagyobb sikerrel.


Ha kijön egy új videokártya és vakon kéne eldönteni, hogy melyik gyártót válasszam, akkor AMD chipset esetén a Sapphire és XFX közül döntenék, Nvidia gpukhoz pedig EVGA vagy Zotac brandet választanám. De tisztában kell lenni azzal, hogy minden gyártónak van jó és rossz szériája is, nem mindegy, hogy mit veszel. Például az Asus Turbo kifejezetten hitvány, de az Asus Goldnál nem igazán van jobb.

2017. ápr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!