Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az igaz hogy a mai új laptopop...

Az igaz hogy a mai új laptopop 100/a kompatibilis a win7 tel?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 20. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Inkább úgy mondjuk, hogy ha nagyon akarod, működésre tudod bírni. Drivert sokszor nem kapsz hozzá, illetve a legújabb generációs procikra a Micrososft letiltotta a Windows Update szolgáltatást.
2017. ápr. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Az állítás Hamis.

Inkább azt mondanám hogy a mai legújabb laptopok 100%-a kompatibilis a Win10-el és kevés százalékuk a Win 7-el is.

2017. ápr. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hp 250G5 öt nèztem ki.Időset rokonnak kellene.Diver támogatás wan hozzá 7hez.De ez az update letiltás mi?Erről nem hallottam.
2017. ápr. 20. 12:08
 4/10 A kérdező kommentje:
Amúgy én magam imádom a tízet.De ezek az idős emberek miért iszonyodnak a tíztől?Én magam sem értem!
2017. ápr. 20. 12:10
 5/10 anonim ***** válasza:
#2 azt ne próbáld bemagyarázni nekem, hogy az új laptopok kevés százalékára lehet win7-et rakni, mert megharaplak.
2017. ápr. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"De ez az update letiltás mi?Erről nem hallottam."


Ryzen és Kaby Lake procikról van szó egyelőre. Meg persze amik ezek után jönnek majd. Ilyen prociknál a Windows Update kiírja, hogy bocsi, nem támogatott processzor, nem kapsz semmi frissítést.


Elég sok hír volt erről mostanában. Ha beírod keresőbe, hogy "ryzen kaby lake windows 7", akkor találsz részletesebb leírásokat, meg egy új módszert, amivel (egyelőre) meg lehet kerülni.

2017. ápr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondtam hogy nem lehet felrakni w7-et hanem a kérdésre válaszolva a kompatibilitásról beszéltem.

Mint ahogy leírták már mások w7 driver a többségükhöz nincs.

Ezáltal a beépített perifériák (kamera tapipad hang lan wifi....) hibásan vagy sehogy nem müxenek. Ha majd néhány laptop telepítésével te is szívsz emiatt akkor majd rájössz al/fel/csúti kolléga hogy miről hadoválunk.(win kompatibilítási futtatás felejtős)

OFF

2017. ápr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 P.O.C. ***** válasza:

Szerintem nem szándékosan csinálják ilyenre a laptop gyártók, hogy ne boldoguljon a Windows 7 -el. Egyszerűen nem foglalkoznak vele, nem tesztelik alatta. Tesznek már a Windows 7 -re. Ezért írják a honlapjukon, hogy a termékükre a Windows 8.1 -et vagy a 10 -et ajánlják.


Ettől még előfordulhat, hogy megy vele, főleg ha nem a konzumer kategóriából beszélünk. De azt állítani hogy a 100% -uk kompatibilis vele ez így nem igaz.

PL. én rendszeresen telepítek új gépeket, és a bizony sokszor Windows 7 -et kérnek rá, hogy próbáljam megoldani valahogy, annak ellenére, hogy nincs driver a honlapon.

Sok esetben találkoztam már olyannal, hogy egyszerűen fel sem ment. pl.: kifagyott a Windows logónál telepítés közben, vagy kék halállal újraindult, stb. Így már arra sem volt esélyem hogy megpróbáljak drivereket szerezni.

2017. ápr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
89%

Csutika képzeld Wikipédia nélkül is megy.

Gondolom neked vannak szövegértelmezési problémáid.

Oprendszert a többségére lehet telepíteni de nincs hozzá "Összeegyeztethető, összeférő, összeillő" driver és hibás működéshez vezet.Ezáltal nem mondhatjuk hogy "Összeegyeztethető, összeférő, összeillő" a w7-el.

2017. ápr. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!