Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lefagy a gépem állandóan, mit...

Lefagy a gépem állandóan, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Semmi baj nem volt míg egyszer lefagyott a gép ,semmire nem reagált , lekapcsoltam. Újraindítottam és mintha semmi sem történt volna rendesen futott minden amíg egy jó idő múlva megint lefagyott , megint lekapcsoltam és megint bekapcsoltam - lefagyott ezt még eljátszottam párszor amikor eszembe jutott hogy a Windows (nem eredeti) feldobott egy üzenetet hogy elvileg tönkrement az egyik HDD-m - nem törödtem vele - de mikor lefagyogatott gondoltam egyet kiveszem hát ha nem fog ilyet csinálni , hát én hülye ahhoz hogy elindíthassam kell a windows telepítő CD-je. Az lenne a kérdésem hogyha most veszek egy Windows-ot (10-re gondoltam) lehet-e ilyen helyzetben Win 10-es CD telepítőt rakni a Win 7-es gépembe, és hogy a lefagyás mitől lehet?

2017. ápr. 21. 20:52
 1/5 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
69%

Lefagyás attól van ,hogy meghalt a vinyód te nagyon -,-"


Vegyél egy új HDD-t és tegyél vissza egy nem eredeti Win7-et, mert mennyi is most a 10? 30k?

2017. ápr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

HDD semmi köze

kevés memoria ...

gyenge a proceszor

rossz minöségü a tápegység

2017. ápr. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Valószínűleg a tápegység vagy a processzor . 6 Gb RAM-om van (egy 4gb és egy 2gb-os őszintén nem tudom hogy ez lehetséges). A tápegység a házzal eggyütt érkezett a processzor meg egy AMD X6 FX-6300. A gépet nem én raktam össze nem is én választottam , ez ilyen "meglepetés" volt, csak hát...
2017. ápr. 22. 17:18
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocsi én ehhez a témához nagyon hülye vagyok még
2017. ápr. 22. 17:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Ram elég, proci elég és vsznű jó is mind kettő, a ramot egyenként letesztelheted, ha indul vmelyikkel akkor meg van a baj, ha nem, maradt a hiba akkor a hdd és rendszer marad.

De hogy nem érvényes annak semmi köze, nem okoz fagyást, és ha sok pénzed van persze vehetsz egy telepítőt de sok ember ezt máshogy oldja meg.

"Kivettél egy vinyót" ezt nem randomra vesszük ki hanem előtte füllel teszteljük nem-e ad furcsa szokatlan hangot, utána szoftveresen is le kell tesztelni.

Ha meg csak elindítani akarod válasszál egy linux telepítőt, az cd meghajtóról el tud indulni és ha nem telepíted nem is fog még nyomot se hagyni a hdd-n.

Linux esetén; [link]

2017. ápr. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!