Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 512mb ram-os Intel Pentium...

Egy 512mb ram-os Intel Pentium M (1.60GHz) -s laptopon elfutna a win 7? Ha igen melyik verzió? (Csak internetezésre, online filmnézésre lenne használva. )

Figyelt kérdés

2017. ápr. 22. 19:44
 1/6 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Akkor ajánlanék valami Linuxot ^^
2017. ápr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy buherált változata a Lite igen.De a Starter is felmegy,de használhatatlan:Darálni fogja a vinyót,és kb.5perc alatt indulna.És megregelizzel,talán meg is nyílik a start menü.Vagy a jó öreg xp,vagy linix debian pro.Vagy szerintem a legjobb lenne ha a kukába dobnád.
2017. ápr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MGéza ***** válasza:
XP, vagy inkább linux. Erre a két feladatra nem kell windows feltétlenül. Amúgy is sanszos, hogy nincs benne olyan hardver, ami a Win 7 előnyeit ki tudná használni.
2017. ápr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Röhög a vakbelem. A Win7 32 bites változata 2GB rammal épp eldöcög, 1GB rammal tetű lassú, 512-re ha egyáltalán felmegy, használhatatlan lenne.


Ha nem tudsz ramot bővíteni, akkor erre a gépre max egy régebbi, 32 bites Linux, XFCE felülettel. Az még talán használható lesz, de a mai weblapokkal így is meg fogja zabálni a ramot.


Nem értem, hogy húztad eddig ilyen kevés rammal. Nekem is van egy 10 éves Celeron M-es laptopom, amiben eredetileg 512MB volt, de alig egy éves volt, mikor kicseréltem 2GB-ra.

2017. ápr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Maga a rendszer felmegy, és elindulhat...

DE! Alap rendszer el használja a teljes RAM -ot, más programnak már nem marad.

Az IGP -t (integrált videokártya) is kérdéses, hogy akad -e hozzá Driver. Intel esetén i945 vagy újabb chipset kell.

Aztán ha még bővítenéd RAM -al, hogy eltudj indítani egy böngészőt, ami alapvetően fel fal 512~1024MB közt memóriát, akkor jön a CPU és GPU gyengesége.

Mert még FércBook is akadni fog rajta, nem hogy online videó.

Maga GPU gyengesége így hardveres gyórsitás szinte teljes hiánya, és CPU elavultsága, hogy a modern programok által használt és ma már a CPU -kba integrált utasítás készleteket, neki még szoftveresen kell leemulálni, így 3~4× lassabb müködést elérve, mint egy hasonló teljesítményű de modern CPU esetén.

2017. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Akkor szerintem marad úgy ahogy van. :)
2017. ápr. 25. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!