Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitlyen fejleszteseket kell...

Mitlyen fejleszteseket kell csinaljak a gepemen, h azzal jobban tudjak digitalisan rajzolni (konkretabban lent)?

Figyelt kérdés
Szoval,van egy alap kis laptopom 4 gb rammal.A kerdes az h a ramok segitenek e a gepnek abban h nagyobb felbontasban tudjak rajzolni vagy nincs sok koze hozza?jelenleg 2K-felbontast karcolom de szeretnek komolyabbat...a neten ahogy neztem az ssd-t es a ramokat ajanljak fejleszteni...elmeletileg a processzornak es a videokartyanak meg se kottyan ez...szoval van valaki aki ert ehez illetve olyan aki megbirkozott mar ezzel a problemaval?

2017. ápr. 25. 19:49
 1/8 CspCsj ***** válasza:

Tehát most még nincs semmi probléma, de később lehet-e?

Nem biztos...


Szerintem minőségi rajztábla és nagy monitor ajánlott elsősorban rajzoláshoz.


+4GB memória főleg akkor hatásos, ha akadozik és lassú a gép rajzolás közben. (Feladatkezelőben megnézheted mennyire van pillanatnyilag tele a memória)


SSD bővítés/csere mindenféle fájlműveletet gyorsít, - ez leginkább a rendszer és a programok indulásán látszik, - illetve nem lassul vagy "fagy" le a gép, ha a háttérben elindul egy rendszerfrissítés, víruskeresés stb.


Egyébként milyen grafikai szoftvert használsz?

2017. ápr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kritaval dolgozok,ami nem a leg gyorsabb de nem veszes...viszont barmit probaltam ha kicsit nagyobbra allitok egy ecsetet mar belassul ami frusztralo,ha megprobalok 4K-ban dolgozni kb fel percet ulok egy cruzavonal utan...a gugli azt mondja h ez azert van mert a ram megtelik,aztan a harddisk veszi at a munkat ami meg lassu elmeletileg.
2017. ápr. 25. 20:19
 3/8 CspCsj ***** válasza:

Akkor mindenképpen nyisd meg a Feladatkezelőt (pl.: Ctrl+Shift+Esc kombinációval) > Több részlet (Win7-nél nem kell) > Teljesítmény fül > itt látod a Processzor/CPU terheltségét és a Memória telítettségét (valamint Windows 8/10 esetén a merevlemez(ek) aktivitását).

Vagyis rajzolás közben egyből látszik, hogy melyik alkatrész lassít.

2017. ápr. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Erdekes beraktam egy 3000x4500as felbontast es egyszeru de nagy ecsetet hasznaltam...a proci felugrott 95/99%-ra a ram meg ha csinaltam valamit ha nem konstans 60%on volt...lehetseges h a processzor ami egy mobil i5-4210es 2,6ghz boostolva pedig 3.2ghz-es nem birja ezt el?mig minden mas igen?
2017. ápr. 26. 15:10
 5/8 CspCsj ***** válasza:

Esetleg a Krita beállításaiban kapcsold ki az OpenGL-t, illetve növeld a Memória limitet:

[link]

2017. ápr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az ecset amit az elso tesztnel irtam egy sima kerek tinta ecset volt es annal ugrott a proci majd 100%ra...kikapcsoltam az openGL-t,a proci csak felugrott de azert gyorsabban elohozta a vonalat,meg hasznaltam nehany komplikaltabb ecsetet is es mind gyorsabban mukodott ha kikapcsoltam az openGL-t hiaba voltak komplexebbek(sokkal).A memorialimitet is teszteltem de hiaba tettem feljebb nem javult,de azt eddig s hasznalta a feladatkezelo szerint tulzottan sokat...Akkor most mondhatom h esetemben egy plussz ram a gepembe meg egy ssd nem segitene?(a merevlemezt szinte nem is hasznalta a Krita).
2017. ápr. 26. 19:05
 7/8 CspCsj ***** válasza:

Most van nálam egy frissen telepített i3-4030U processzoros laptop, az i5-nél kb. 35%-kal gyengébb. (8GB memória, Windows 8.1)


Letöltöttem a Krita Portable 64 bites verzióját, és 3000x4500-as képnél többféle OpenGL beállítással (memória limit ~4GB, nem állítottam) itt is nagyon terhelte a processzort, de csak nagy ecsetméretnél. Hosszabb ecsetvonások jókora késéssel fejeződtek be.


Más rajzprogramokat is próbálgass...vagy asztali gép kell jóval erősebb processzorral.

2017. ápr. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Probaltam mas programokat is de ez jelen volt mindenhol...az az igazsag h nagyon brutal gep kell ahoz h teljesen keses mentesen menjen minden...de teny es valo h ha komoly valtozast akarok latni akkor jobb gep kell...csak az nem olcso...meg ugyis tanulom a digitalis muveszetet ugyh egy ideig kibirom igy,aztan majd meglatjuk :D koszonom a valaszokat,segitettel mert mar nagyon ra voltam allva a nem olcso ssd+ram kombora :D es felesleges lett volna kb...inkabb veszek egy monitort meg egy jo rajzpadot...koszi meg egyszer
2017. ápr. 26. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!