Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok AMD A10 7700K-nál...

Tudnátok AMD A10 7700K-nál jobb processzorokat ajánlani?

Figyelt kérdés

Új alapokra szeretnék gépet építeni mert a fent említett processzorom úgy xar ahogy van komolyabb játékoknál.


alaplap, proci, ram kellene minden más megvan. (gtx960, 600w fsp táp). Gondolkoztam a G4560-on is , de nem tudom mennyivel lenne erősebb a mostani procimhoz képest.


2017. máj. 7. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Olyan 40%-al erősebb a G4560, szóval megéri rá váltani.
2017. máj. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szántóvető ***** válasza:
ha olcsón akarod megúszni akkor g4560.ha többet szánsz rá akkor a 4 mag 8 szálas ryzen 5 1400 is szóba jöhet,ehhez jóideig nem kell hozzányúlni.de bármelyiket is választod,úgyis a karid lesz limites hamarabb.
2017. máj. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kicsit én le vagyok maradva ebben az új hardverekben ezért lenne pár kérdésem nekem is!

A Ryzen 5 megéri az árát? Csak mert annyiért már lehet venni 4dik generációs i5-öt. A Ryzen processzorok játék alatti tesztjei nagyon kevesének tűnnek az intellel szemben.

A másik meg miért éri meg jobban egy két magos pentium G? Az oke hogy lesz hová fejleszteni az alaplap foglalata miatt, de ez a kétszer nagyobb teljesítmény főleg játékok alatt szerintem irreálisan sok...

Főleg ha olyan játékok alatt nézik amik igénylik is a négy szálat. Teszem azt pl a GTA V vagy bármelyik végülis.

A processzorok játék tesztjeinél azért max 10 FPS különbség van. A kártya milyensége sokkal jobban befolyásolja az FPS-t és ezzel azt is milyen grafikai szinten van annyi képkocka másodpercenként.

Ezzel én csak azt akartam mondani, hogy ha most megveszi a Pentium G-t, játékok alatt max csak annyit fog észre venni, hogy 5 FPS-el több van.

Most hiába megy neki 30 FPS helyett 35, az nem szint szerintem.

Az 50%-os gyorsulás meg úgy kamu ahogy van ha a játékokat nézzük. Dupla FPS nem lesz tőle, főleg nem a mai játékokban.

Max ha lecseréli utána i5-re akkor lesz látható a különbség.


Ennyi erővel akár alaplapot sem kell váltani mert egy x4 860K-val simán megkínálhatja, az is van olyan szinten mint egy Pentium G, sőt. Viszont onnan meg ugye nincs hová fejlődni.


Ezeket nem kötekedés miatt írtam, csak én egyáltalán nem költenék ilyen elmélben kétszer annyi teljesítmény növekedes miatt.


Mint ahogy most van nekem helyzet pl, a processzorom az egy Athlon II x3 450.

Ott ez a 860K ugye. Nézegettem a teszteket, hogy mennyivel modernebb, jobb mindenben, aztán ha felnézek Youtubera pl a GTA 5-ben vagy a Dying Lightban 4-6 FPS-el több van ugyan ilyen videokartyaval mint nekem ugyanolyan beállításokon. (R9 380)

Az még egyáltalán nem az a szint ami miatt én alaplapot és processzort vennék!

A GTA V-t fixálva 30FPS-re olyan beállításokon játszom, hogy egy ember sem nem mondaná meg, hogy az nincs kimaxolva és az nem 60FPS-el fut, mivel nem egy First person shooter, csak ha nagyon elkezdi méricskélni és bogarászni a beállításokat.

Szóval ha én most processzort cserélek és olyanra ami mellett a kártya nem fix 60 FPS-el viszi a játékokat értelmetlen cserélni.

2017. máj. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szántóvető ***** válasza:

3-as:a ryzen a megjelenést követően tényleg le volt maradva,de azóta optimalizáltak rajta és szépen felzárkózott.ma már nincs lényegesen lemaradva a kabyhoz képest ami nagy szó. [link]

a pentium g4560 2 magos de megkapta a hyper threadinget úgyhogy 4 szálon képes dolgozni.persze 4 szálon gyengébb mint egy 4 magos i5,de nem 60ezer hanem csak 18.és nálunk az ár is számít ugye.ez a proci még egész jól kiszolgál egy rx 580-at ill 1060-at.

ami pedig az amd-t illeti:a ryzen előtti generációk kivétel nélkül nagyon gyengék egymagos teljesítményben,így összteljesítményben is.

ami pedig a jövőt illeti:nagy kérdés hogy az i5 meddig állja meg a helyét mert hiába erős,a játékok egyre több szálat használnak.szóval hosszabb távra i7 vagy ryzen tűnik a legjobb választásnak.(esetleg a 6 magos ryzen.)

a kérdezőnek még annyit hogy a 960 jó kis középkategóriás kártya,de csodát(high 60 fps-t)nem szabad tőle várni komolyabb játékoknál.

2017. máj. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak ezért kérdeztem a Ryzent:

[link]

Pentium G négy szálon? Nekem ez is új. Én eddig úgy tudtam, hogy a 2 mag 4 szál az only i3 az intelnél! :)

2017. máj. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5.Kénytelen voltak valamit lépni az alsókategóriában is, a Ryzen 3 elég nagyot fog szólni ott is.
2017. máj. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megvárom ezt a Ryzen 3-at akkor! Hátha lesz mire cserélni.
2017. máj. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!