Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha nincs egy picit megdöltve...

Ha nincs egy picit megdöltve a gépházam, akkor elkezd rezonálni az egész, ha pedig megdöntöm picit (persze óvatosan) akkor pedig másodpercenként felzúg. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Átnéztem a ventiket,3 van a gépemben ebből 1 eddig nem is volt bedugva,de nem ő a ludas hiszen már előtte elkezdte produkálni magát.Van egy másik,ami rá van erősítve egy lapra (elnézést,pontosan nem tudom mi az nem értek a számítógép ezen részéhez) és van egy ugye a táp dobozában.Valószinűleg ő zúg,mivel a lapra erősítettet kihúztam és úgy is zúgott más pedig nem adhat ki ilyen hangokat (szerintem).Egy csepp gépolajat cseppentettem már bele,egy ideig (pár napig) jó volt aztán megint elkezdte.Nem szoktam kikapcsolni a számítógépem éjszakára se,de ez elvileg rendben van.Vagy kellene neki pihenés?Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. máj. 10. 03:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Éjjelre mi értelme bekapcsolva hagyni?
2017. máj. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mert általában éjszaka is használom,ha nem dolgozom rajta akkor egy film megy a háttérben.De megfelelő hűtés mellett,tudomásom szerint nem kell folyton kikapcsolgatni.
2017. máj. 10. 07:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Az alaplapra erősítettet ne nagyon húzogasd ki, mert az valószínű, hogy a processzort hűti. Annak pedig nem tesz jót a hűtés hiánya. Ha tényleg a táp zúg akkor meg kell húzni a csavarjait. A rögzítő 4 db-ot és a ventilátor rögzítő 4 db-ot. De ha ennyire nem értesz hozzá, akkor inkább bízd olyanra, aki meg tudja csinálni neked. Egyébként az olajozáshoz a tápot ki kellett szerelni és szétszedni, kiszerelni belőle a ventilátort, levenni a matricát a ventilátorról és a tengely végére kell az olajat csöppenteni. Így csináltad? Mert ha nem értesz hozzá, akkor több kárt tudsz csinálni mint hasznot.

Szervereknél kötelező a napi 24 órás működés, de az otthoni számítógépemet ha nem használom, leállítom (hibernálom, vagy készenléti állapotba helyezem.

Egyébként pedig hogy tudsz 24 órában folyamatosan ébren lenni?

2017. máj. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak annyi időre húztam ki amig megvizsgálom honnan jön a hang.Igen,úgy csináltam ahogyan leírtad és hát merész voltam,nem tűnt túl nehéznek kicsavarni pár csavart hiszen először ilyen szakra jelentkeztem,csak hát be is kellett volna fejezni.Tudom hogy csak a szervereknél kötelező,de ha egy szervergép el tud futni 24 órában (bár nem mindíg hehe) akkor az enyém is el tud,de a továbbiakban megpróbálom megfogadni tanácsod és hagyom néha pihenni.Nem vagyok fent 24 órát,viszont 20-at biztosan.Nem tudok elaludni (főleg éjjel) mert túlságosan élvezem az egyedüllétet és az éjszaka nyugalmát,emellett ha 4-6 óránál többet alszom,hajlamos vagyok egésznap csak tengni-lengni.Bár az utolsó rész offtopic,de ez van.
2017. máj. 10. 08:06
 5/6 anonim ***** válasza:

alaplapon van venti és hütö borda van rajta az proceszor hüti menet közbe nem szabad kihuzni,mert bios ugy is kikapcsolja gépet.

táp venti zughat. max venti cserével kilehet cserélni .vagy veszel uj tápot 15000FT körül FSP,colermaster

2017. máj. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1 ezresért lehet venni 12cm vagy 14 cm ventit a tápba jó az bele. Én azért a venti rögzítőcsavarjai helyére gumitüskét nyomnék nem pedig vas csavart. Akkor tuti nem fog rezonálni.


De még mielőtt pénzkidobást csinálnék, műszerész zsírral azért megkenném és próbra tenném vagy 2-3 napra, hogy úgy mien. Ha zúg nagyon akkor venti csere.

2017. máj. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!