Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet ez a hang? (Videokártya)

Mi lehet ez a hang? (Videokártya)

Figyelt kérdés

A Gigabyte GeForce GTX1060 videokártyám az utóbbi napokban érdekes kattogó hangot ad ki nagy terhelés alatt. A hang csak egy bizonyos fordulatszám elérése után jelentkezik. Itt egy videó róla, remélem hallható: [link]

Lehetséges, hogy kilazult valami csavar és hozzáér a ventilátor valamihez?



2017. máj. 11. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nem csavar és nem is kábel. Amennyire a videóból ki lehet venni, hőhatásra feszülhet valahol a blokk, annak a pattogását hallod. Azt ki lehet próbálni, hogy tartós terhelés alatt megszűnik e egy idő múlva... De szerintem nem vészes.
2017. máj. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nem szűnik meg, sőt inkább fokozódik. Nem tudom pontosan, hogy milyen fordulatszámmal pörög olyankor, de kb. olyan 75 fokos hőmérséklet környékén jön elő a zaj. Ez a hőfok 100%-os kihasználtságnál. Azt, hogy csapágyas azt kizárhatjuk, ugye? Elvégre akkor állandó lenne a zaj, meg az talán nem is ilyen jellegű. Korábban nem volt ilyen, azért is sz@rtam be egy picit.
2017. máj. 12. 15:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy nem csapágy. Ha nem szűnik meg, akkor nem a hőtágulás a pattogás tárgya. Nem is vezeték, csavar, mert akkor alacsony fordulatnál is jelentkezne.


Inkább csapágy ez, de videó alapján nem vészes, nekem is fel kellett hangosítanom, hogy halljam.

2017. máj. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kiszedtem a kártyát, és kicsit megpiszkáltam a ventilátorokat, bár nem igazán tudtam vele mit kezdeni. Visszatettem, és hagytam kb. 1 órát menni 100%-on. Érdekes módon nem jött elő a kattogás. Amúgy a videó nem adja vissza teljesen, de élőben azért lehetett hallani 1-2 méter távolságból is. Remélem, hogy megjavult a "semmitől". :)
2017. máj. 12. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!