Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapcsol ki a gép bekapcs...

Miért kapcsol ki a gép bekapcsolás után de még bootolás előtt?

Figyelt kérdés

MSI B150M Bazooka Plus alaplapom van Intel Pentium G4400-as processzorral, Kingston HyperX Fury 8GB rammal és Egy r7 250-es videókártyával és persze SSD-t használok, Kingston SSDNow UV 400-at meg egy Samsung HDD-t, az SSD-n van a rendszer meg pár játék.

Mikor bekapcsolom még az MSI logo előtt kikapcsol a gép, napi 1x általában hosszabb kikapcsolt állapot után csinál ilyet azaz általában reggel vagy később ha aznap nincs sokat használva és valaki bekapcsolja. Ezt leszámítva tökéletesen működik a gép, win10 home 64 bites verzió fut rajta. Az illesztőprogramok megfelelőek, a videókártyán kívül az összes hardver illesztőjét az alaplaphoz kapott telepítő CD-ről raktam fel.



2017. máj. 13. 19:02
1 2
 1/14 P.O.C. ***** válasza:

A tápról nem írtál semmit, ami azt jelenti hogy nem tartod fontosnak, hogy minőségi darab legyen. Ergo a legolcsóbb legszarabb van benne valószínűleg.


A jelenség simán lehet táphiba, hiszen a POST -t után következő boot folyamatkor nagyobb az energiafelvétel, és azt már nem bírja cérnával.

2017. máj. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az, hogy nem tartom fontosnak egyáltalán nem igaz. Kifelejtettem, megesik az ilyen. Ez volna: Chieftec Force CPS-500S Link róla itt van: [link]
2017. máj. 13. 19:10
 3/14 A kérdező kommentje:
Ez nem a legszarabb minőség úgy gondolom. Egyébként egy FSP 350W-os tápról váltottam erre a későbbi fejlesztések miatt, hogy ne legyen gondom a táppal.
2017. máj. 13. 19:11
 4/14 P.O.C. ***** válasza:
Igen, az valóban jó táp. De persze miden elromolhat. Én mégis arra szavazok, hogy próbáld meg egy másikkal. Ha az SSD lenne rossz az mindig csinálná a feszkót.
2017. máj. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Csütörtökön hozta a futár frissen a tápot, a ram meg az alaplap megvolt, azok hamarabb érkeztek. Nehogy már rossz legyen :D Bios beállításokkal lehet valami? Én inkább efelé hajlok mivel a hardverek frissek és újak meg ugye garisak is.
2017. máj. 13. 19:21
 6/14 A kérdező kommentje:
Persze van más tápom, az előző fsp. Az elég volna a lapnak, de az a problémám, hogy ehhez 8 pines tápcsatlakozó kell, az előző tápon meg 4 pines van. Tulajdonképpen a mostanin is annyi van, csak mégis 8 pines mert 4+4 ami használható így is ahogy én használom meg külön is ugye.
2017. máj. 13. 19:22
 7/14 P.O.C. ***** válasza:
Működni fog 4 pin -essel is. Az FSP tápnál is megvolt ez a hiba?
2017. máj. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Upsz. Nem mondtam, de egy Asus H110M-C D3 alaplapról váltottam. Ahhoz használtam az fsp tápomat szóval erre a kérdésre nem tudok válaszolni. A Processzort azt januárban szereztem be és mivel nem volt pénzem ramra is ezért a DDR3-as ramjaimat vittem tovább. Szóval az asus lapot meg a régi ramokat most cseréltem a kérdésben leírt lapra meg ramra. A tápot is akkor üzemeltem be először. Szóval nem tudom mi lehet a helyzet.
2017. máj. 13. 20:04
 9/14 A kérdező kommentje:
Egyébként ma már nem, de holnap erre a tápcserés dologra lehet sort kerítek. És ilyenkor forma alapján ahogy belemegy úgy kell bele tennem a 4 pinest azaz nem tudom eltéveszteni? Mondjuk így megeshet, hogy nem kap elég áramot, okozhat ez gondot? Ezért is vettem ezt a tápot mert óckodtam ettől a megoldástól a neten olvasott rossz tapasztalatok miatt, hogy kinek milyen baja származott ebből.
2017. máj. 13. 20:25
 10/14 P.O.C. ***** válasza:
Nyugi nem lesz semmi baja, Nem kötelező használni a 8 pint, csak tunninghoz kell.
2017. máj. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!