Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért érzem lassúnak?

Miért érzem lassúnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lehet, hogy rossz helyre írom, sebaj.


Adott egy nagyon durva internet, de én mégis sokszor lassúnak érzem, nem töltenek be weblapok, videók, képek.


Digi szolgáltatónál vagyok 200/100-as csomagban. Ezt a speedtest.net nagyon szépen ki is mutatja.

[link]

Most készítettem ezt a mérést.


De más mérőoldalak szerint bőven nincs ekkora a valós sebessége az internetnek, és valahogy én reálisabbnak érzem ezt.

[link]

[link]


Itthon nagyon sok géppel néztem meg, minden hasonló eredmény jelent meg.

(Erős gépek, tehát biztos nem ezzel van a probléma, i5 6500 8gb ram, i7 4790 8gb ram.)


Kipróbáltam, hogy nem a routeren keresztül mérem, hanem a szolgálatótól közvetlenül jövő kábelt dugtam a gépbe, ugyanazokat az értékeket mértem.


Bárkinek bármi ötlet, hogy mitől lehet ez?


2017. máj. 14. 14:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

A letöltési sebességed elméleti korlát. Ha egy adott szerver nem tölt neked felfelé olyan gyorsan, akkor hiába. Valóban 70-80 körüli érték az, ami reális, mert nem kapsz többet a legtöbb oldaltól.


A betöltési sebesség meg nem csak ettől függ. Számít a DNS szerver (nem is gondolnád), a te gépeden belül meg a proci, ram, és a vinyó sebessége. Utóbbit megint csak nem gondolnád, pedig egy böngésző annyit gyorsítótáraz, hogy nála egy SSD léte vagy nem léte óriási különbséget jelent. Egy régi, lassú vinyón meg képes percekig gondolkodni.


Első körben a helyedben azzal próbálkoznék, hogy átállok Google DNS-re. Minden magyar szolgáltatónak csapnivaló DNS szervere van, ami hol működik, hol nem. Efféle betöltődési gondokat rendszeresen okoznak.

2017. máj. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

itt mit mutat ?

[link]

2017. máj. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Procikat leírtam, 1x8gb 2400 és 1600 mhz a másik gépben a ram, zsír új 7200rpm 64mb cache memóriás vinyók. Valóban nem egy SSD, de azért az, hogy Facebookon egy képet vagy egy videót is nehezen, szenvedve tölt be, azt nem nagyon tudom hová tenni DNS szervertől függetlenül, illetve, hogy eltérő speedtest oldalak miért írnak ennyire eltérő értékeket.


Hol tudok átállni a Google DNS szervereire?


Ezen az oldalon is 215/105-ös értékeket dob fel.

2017. máj. 14. 15:14
 4/19 A kérdező kommentje:
Bármi ötlet?
2017. máj. 14. 17:41
 5/19 A kérdező kommentje:
Kérdésem továbbra is megoldatlan, válaszokat várok!
2017. máj. 15. 08:17
 6/19 A kérdező kommentje:
És még mindig nem oldódott meg.
2017. máj. 16. 18:44
 7/19 A kérdező kommentje:
Tehát soha senki életében nem találkozott még olyannal, hogy az internetje gyengébb, mint az kéne?
2017. máj. 17. 12:40
 8/19 anonim ***** válasza:
Tedd meg, hogy ilyen gépekbe ssd lesz a rendszer alatt! Hidd el, nem kérdezgetsz ilyesmit majd!
2017. máj. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Amint lesz keret, csak érted, haveromnak szarabb a vinyója, hasonló proci, ugyanannyi ram, és sokkal flottabbul megy a böngészés neki, annyi, hogy más netszolgáltató.
2017. máj. 19. 19:17
 10/19 anonim ***** válasza:

Adapterbeállításokban ipv4 és ipv6 beállításokban add meg kézzel dns-nek a google public dns-t!


[link]

2017. máj. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!