Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD fx-4300-as processzorhoz...

Datruth kérdése:

AMD fx-4300-as processzorhoz milyen videókártyát ajánlanátok, hány gb ramot és hány megahertz-eset? +milyen tápot?

Figyelt kérdés
olyan hardverekre vagyok kíváncsi ami eléri az fx-4300-nak a teljesítmény határát.(magyarán ne legyen olyan hogy a proci még bírná,hanem akár még egy kis cpu overlock-al "húzással" is legyen teljesítmény "fps" növekedés)

2017. máj. 15. 04:20
 1/6 anonim ***** válasza:
RX460/GTX1050 fölé felesleges menni. Elég lesz 1866MHz 8GB ram is.
2017. máj. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azzal a procival gyakorlatilag képtelenség gpu limitbe futni, ha a kártya 6-7 évnél fiatalabb és nem a legolcsóbb hulladék(gt210 és társai) akkor nem kell attól tartani hogy visszafogja a procit. Alsó kategóriában sosem érte meg tuningolni, ahhoz hogy kicsit is érezhető plusz teljesítényt kapj kell egy combos alaplap, jó hűtés, és megfelelő táp, ha ezekre beruházol elköltötted egy erősebb vas árát és jó eséllyel nem teljesít úgy a szarrá húzott proci mint egy összességében ugyanannyiba kerülő erősebb tenné, cserébe viszont legalább iszonyatosan melegszik.


Ramból 1600mhz fölé nincs értelme menni ddr3 nál(hacsak nem APU t használsz, de ebben az esetben ugye nem erről van szó).

2017. máj. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

értem,köszi a válaszokat! :)

és azt eltudnátok nekem mondani hogy ha pl egy rx460 mellé ezzel a procival hozzá rakok egy pl: 2x4 gb 1333 mhz-s ramot vagy 2x4 gb 1866 ramot akkor mi lessz a külömbség?? Magyarán mire jó a magasabb megahertz a ram-nál? és ha jól tudom akkor minnél magasabb az mhz a ramnál akkor általában minnél feljebb lehet húzni a procit? (persze játéknál nem munkánál)

2017. máj. 15. 17:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmi köze nincs hozzá. Annyi fog változni, hogy a processzor gyorsabban el tudja érni az információt, amire szüksége van, így játékok alatt is lesz érezhető különbség. Különösen fontos gyenge processzornál, mint például ennél. Ha nincs jelentős különbség (pár száz Ft), akkor célszerű magasabb órajelű (és alacsonyabb késleltetésű!) ramokat vásárolni.
2017. máj. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ahha,és ha úgy raknám össze hogy 1 db 2gb-s,2 db 1gbs (ezek mind 1333 mhz-ek,és egy 4 gb 1600 mhz,akkor mi lenne? mi külömbözne attól hogy ha mind 1600 mhz-s lenne vagy ha mind csak 1333 mhz-s lenne?
2017. máj. 15. 17:39
 6/6 anonim ***** válasza:
A ramok nem futhatnak különböző sebességen. A legalacsonyabb sebességre és a legmagasabb késleltetésre fog beállni.
2017. máj. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!