Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RX 580 225W-val elég neki egy...

RX 580 225W-val elég neki egy 500-as tápegység?

Figyelt kérdés

Helló. Most nyáron szeretnék venni egy Sapphire rx580-t. , 500W tápot ajánlanak angol Sapphire oldalon. Szerintettek is elég lesz? Mert személy szerint úgy érzem kicsit kevés, tekintve hogy terhelés alatt akár 220-at is megeszik (Teszt videó alapján) , Erre a tápegységre gondolok, amivel használnám:

[link]


A táp természetesen már rendelés alatt van. Szerintetted lesz elég W a kihasználására?



2017. máj. 15. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez helyett inkább egy Be Quiet System Power 8 400W-ot vettem volna (14k). Nem a ráírt watt számít.
2017. máj. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Túl sok információt nem nagyon találok róla (mennyit ad le) de azért esett az alábbi kártyára a választásom mert elég nagy adag áramot képes leadni.
2017. máj. 15. 23:45
 3/6 anonim ***** válasza:

de azért esett az alábbi kártyára a választásom mert elég nagy adag áramot képes leadni."

a videó kártya nem ad le semmilyen áramot XDD max fel veszi :DD

2017. máj. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Oké, itt elég sok a tévedés. 185W a tipikus fogyasztása, 225W pedig a szabvány szerinti maximum (75W-t vehet fel az alaplapból közvetlenül és 150W-t a 8 pines tápcsatlakozóból), amit nem szabadna átlépnie, max erős OC-val. Maga a tápegység 456W leadására alkalmas. Innentől mehet a fejbeszámolás, és elég gyorsan rájöhetsz, hogy ha nincs komoly fogyasztó a videokártya mellett, akkor bőven elégnek kellene lennie ennek a tápegységnek.
2017. máj. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudni kéne milyen procival hajtod,mert az is fogyaszt nem is keveset!!!

A kártya max fogyasztása 170-180w, azért írnak rá 225w, mert 8 pólusu PEG csatlakozóval szerelt, és annak az a max megengedett felvétele.

Szóval a kártya 12v 16-17A igényel+ehhez jön hozzá a perifériák 12v fogyasztása, ami max 2-3A 12v, szóval itt 20A számolhatunk.

A proci fogyaszthat 45-225W között, szóval most már érted miért írnak 500w, mert nem tudják milyen konfig kerül a VGA kártya alá.

A tápegységnél az is számít, hogy 1 relés vagy osztott ágas példányt választasz,mert osztott ágasnál jobban oda kell figyelni az értékekre.

Az általad linkelt Chieftec 1 relés kivitelű CWT béllel szerelt példány, szinte bármilyen konfighoz megfelelő tuning nélkül kivéve FX9xxx szériát.

2017. máj. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. 4. és 5.-nek köszönöm, 3.-nak üzenném hogy félre írtam. :D
2017. máj. 18. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!