Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Winchestert tönkretehet egy...

Winchestert tönkretehet egy kis túlfeszültség?

Figyelt kérdés

Külső (házban lévő) és belső winchesterre egyaránt érdekel a válasz!


Alapvetően 12 volttal működnek. Tönkre lehet-e tenni őket

a) 11

b) 11,5

c) 12,5

d) 13

volttal?


Mennyire érzékenyek?


Csak hozzáértők válaszait várom, köszönöm!



2017. máj. 19. 20:18
 1/7 A kérdező kommentje:
A kérdést pedig nyilván azért írtam ki, mert nem találtam elég pont ezekre vonatkozó információt.
2017. máj. 19. 20:21
 2/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
a.) fölött és d.) alatt.
2017. máj. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

?


Ezek közül a 12,5 és a 13 több, tudom, a biztonság kedvéért odaírtam kevesebbet is. Tehát?

2017. máj. 19. 20:58
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
egyik sem. Max. több ampertól megy tönkre, a feszültség ingadozása nem okoz maradandó károsodást.
2017. máj. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik. Van általában +-5% os tűrés. Lehet 10 ugyan olyan merevlemez közzül, mind más feszültségen halna meg. Illetve az se mindegy meddig. Egy két pillanatig 14V ot túlélhet, de persze leölné ha tovább megy. ~11-13V on szerintem hibátlanul üzemelne, ekkorát a tűrés még megenged.
2017. máj. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ampertől hogy menne már tönkre? Legfeljebb nem vesz fel annyit, amennyit a táp amúgy le tudna adni. 5-10%-os tűréshatárt olvastam én is, de nekem nem mindegy, mennyi az annyi. Kevés az információ a témában, ezért írtam ki a kérdést.
2017. máj. 19. 21:11
 7/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Pontosan :) #4 válaszoló nem volt fizikaórán.
2017. máj. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!