Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Linuxban hogyan lehet videokár...

Linuxban hogyan lehet videokártya drivert cserélni?

Figyelt kérdés

Hogyan tudom megállapítani, melyik a legfrissebb verziójú driver, és honnan, hogyan telepítsem debian alapú linux alá? Egyszer régen csináltam, elmondták, azóta se tudom. De most el fogom raktározni az infót.


Na meg ugye milyen paranccsal tudom detektálni, hogy mi a videokártyám pontos típusa?



2017. máj. 22. 19:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

# lspci |grep VGA

, és megtudod.


De nem érdemes frissítgetni kézzel, bőven jó neked eleve a disztróban levő már becsomagolt driver. Csak ha valami gondod van vele, akkor frissíts!

2017. máj. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
ubuntut használnék és nem debiánt
2017. máj. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Első: igen, gond van vele. Bár azon a gépen LXDE környezet van, más gépen is olykor "hangyássá", csíkossá, kuszává válik a képernyőn a kijelzés (tökéletes kijelzőn/tv-n).


Tehát hogyan kivitelezhető a driver frissítés?


Megnéztem azóta, milyen a vidikaresz:


01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation NV34 [GeForce FX 5500] (rev a1)


Másodiknak jelzem, hogy írtam: debian ALAPÚ a disztróm. Az ubuntu is debian alapú, példának okáért.

2017. máj. 22. 20:17
 4/19 anonim ***** válasza:

Ha nvidia:


A "start menüben" keresel egy "additional drivers" ikont, elindítod, és ott kiválasztod, amit talál.


Ha Intel:


Mesa frissítése Padoka PPA hozzáadásával. Stabil vagy git, te döntesz. Google kidobja mindkettőt.


Ha AMD:


Az előbb leírtad közül mindkettő működhet. Előbbivel zárt drivert telepítesz, utóbbival a nyíltat frissíted. Utóbbi ajánlott, napjainkban jobb, mint az AMD saját drivere.

2017. máj. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A menük között nincs nálam "additional drivers". Amúgy látod, nvidia, írtam. ;) A proci viszont Intel.


Akkor csináljam a Padokás verziót?


Laptopra kell, 10 éves laptopra.

2017. máj. 22. 21:51
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

10 éves laptopra, 2003-mas videokártyára mit akarsz frissíteni a vga driver-en? 10 éve nem jött ki újabb verzió.

Használd a nouveau-t, ha meg bugos, reportold!

Worst case scenario meghajtod vesa-val vagy framebuffer-rel.

2017. máj. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

*!dragdev -nek:

azt írta a Kérdező: "Debian alapú". Nézz utána mit jelent, mielőtt reagálsz!

2017. máj. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Kedves Ipor, nem értek a driverekhez, pontosan ezért tettem fel a kérdést. :) Tehát fogalmam sincs, mi jött ki azóta és mi nem, és az ajánlataidról fogalmam sincs, hogyan lehet kivitelezni. Esetleg ha elárulod... ;)
2017. máj. 23. 22:32
 9/19 A kérdező kommentje:

Egyébként ami a bibi, az különféle gépeken egyforma hibával jelenik meg:

LXDE asztali és grafikus környezet az oka. Hiába CPU kímélő, olykor zagyva lesz tőle a képi kijelzés, és lehet restartolni a gépet...


Ezért gondoltam, hátha egy driver csere megoldja...


Fogalmam sincs, hogyan lehetne ezt orvosolni... Desktop-ok is így reagálnak LXDE-re. LXDE-t használ pl a Peppermint linux, és a Lubuntu (linux) is.

2017. máj. 23. 22:35
 10/19 Tom Benko ***** válasza:

X-et leállítod

# sudo apt-get remove <mostani driver>

# sudo apt-get install <nouveau>

X-et elindítod

2017. máj. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!