Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit számít egy videókártyá...

Mennyit számít egy videókártyán hogy 1 vagy 2 ventillátor van rajta?

Figyelt kérdés

Nézegettem a videókártyákat mert gépvásárlás előtt állok és azon gondolkodok hogy mennyire számít a ventillátorok száma, tl tud annyira melegedni hogy 1 db ne lenne elég? Ők a kiszemeltek:


[link]


[link]


[link]


Sajnos az Inno3D perpillanat lekerült a pcx-ről viszont az Asussal megegyező minden adata, a kinézetén és így a ventillátorok számán kívül elvileg nincs eltérés.


2017. máj. 22. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Hang és melegedés...

A több ventis kicsit hangosabb, de kevésbé melegszik.

2017. máj. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Igazábol a több venti néha halkabb. Hiszen nem kell süvíteniük ,hogy hűvösen tartsák a kártyát. Lásd Windforce 3x (HD6950-en használom) és max terhelésen szerintem nem éri el a 19decibelt.
2017. máj. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, ha 1 db ventillátor van, akkor túl tud melegedni annyira hogy gondot okozhat vagy annyira azért nem? A hang egyébként nem zavar, jelenlegi gépemen már megszoktam :D csak azért kérdezem mert amúgy nekem az MSI a legszimpatikusabb csak nem tudom megérné-e.
2017. máj. 22. 21:47
 4/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Túlvannak biztosítva, csak úgy nem fognak túlmelegedni.
2017. máj. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez megint csak tipikus kezdő rossz megközelítés. Ne érts félre nem rád irányul. Csak itt arról van szó, hogy vannak jó hűtésű 1 ventilátorosok meg rossz hűtésű 2 ventilátorosok is és fordítva is igaz. Az első kettő amit linkeltél azok blowler típusú hűtők. Ez az a típus amit a gyártó tervez meg. Ez semmi extra nem túl halk nem is a leg jobb, de a funkcióját ellátja. Nem lesz semmi baja a kártyának tőle.


Amit linkeltél már egy jóval komolyabb egyedi konstrukció, ez valószínű halkabban és hűvösebben tud üzemelni.

2017. máj. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha egy venti nem lenne elég kettő lenne rajta. Normál hayználat mellett, tuning nélkül nincs olyan, hogy kritikus hőmérsékletet érj el.
2017. máj. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szirty ***** válasza:

A hűtést méretezik.

A hűtés minősége vagy a melegedés mértéke nem a ventilátorok számában mérhető.


A megfelelő hűtés mértéke függ a keletkező hőmennyiségtől, a fűtőfelület nagyságától és anyagától, annak geometriájától, a ventilátor átmérőjétől, teljesítményétől, fordulatszámától, elhelyezésétől, és millió más dologtól.

2017. máj. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az első két kártya nagyjából a referenciahűtés. Szóval a gyártó így tervezi meg, a feladatát ellátja, de ezek általában gyengébb modellek, mint az azonos nem referencia hűtős társaik. Szerintem érdemes normális hűtéssel szerelt videokártyát venni, az általad is linkelt két első kártya azért hangosabb és kevésbé lesz hűvös.
2017. máj. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2017. máj. 23. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!