Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kerüljem el a HDD-k...

Hogyan kerüljem el a HDD-k meghibásodását, milyen tápot használjak HDD külső energiaellátására?

Figyelt kérdés

Van egy WD 1600AVJS merevlemezem [link]

És egy gx34W-5-12 tápom [link]

A merevlemez hibátlanul működött hónapokig, ezért vettem egy WD purple-t. A purple reverzibilisen meghibásodott, amikor a hdd-k hosszabítójába bedugtam egy monitort ami hibás volt. Most egy másik WD1600AVJS merevlemezre próbáltam átmenteni a dolgokat, hogy meglegyen két helyen, de ahogy elkezdtem a másolást, egy perc se telt bele, és ledobta, majd egyből újracsatlakoztatta a merevlemezeket. A mentést egyből megszakítottam. Ebből arra dondoltam, lehet hogy ez a táp gyenge két merevlemeznek? Viszont hónapokig működött a purple és a 160-as hibátlanul...

Egy laptopom van, a HDD-k pedig egy raspberry-hez csatlakoztatva futnak, azért nem asztali számítógépbe gyártott tápot használok.


2017. máj. 23. 13:51
 1/8 A kérdező kommentje:
a tápról egy moley Y sata kábellel látom el a hdd-ket.
2017. máj. 23. 13:54
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy merevlemeznek egyidejűleg egy saját tápellátása Legyen. Két merevlemez esetén két tápra lesz szükséged
2017. máj. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

értem, köszi!

ha jól számolom a két merevlemez együtt ~20W-ot eszik maximum. szóval ha egy asztali gépbe tervezett tápra kötném őket, akkor akár egy kis 150w-os táp is megtenné? gyártanak külön tápot 24/7-re, vagy ezzel ne foglalkozzak?

2017. máj. 23. 14:31
 4/8 anonim ***** válasza:
minden tápot 24/7-re gyártanak
2017. máj. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Derwer ***** válasza:
Nem egészen értem a dolgot, de azért hátha: nem lenne praktikusabb egy NAS vagy külső merevlemez tok neked? (USB3-n és gigabiten mindkettő elég gyors is és stabil működést adnak)
2017. máj. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4: kösz

#5: igen, valószínűleg az lenne, csak nem tudtam, hogy vannak ilyen termékek. diákként amúgy is próbálok sokmindent kevés pénzből megúszni, és itthon van egy öreg gépmaradvány aminek a tápját sikerült alaplap nélkül is beindítani (ATX), szóval most békében megy a biztonsági mentés, csak hangos egy kicsit, pedig egy lőszeresládában van a szerver...

köszönöm a válaszokat! :)

2017. máj. 23. 20:43
 7/8 Derwer ***** válasza:

Érdemes lehet megnézni a felvett fogyasztást...

Egy USBs tok 3000Ft (akár routerre is köthető) , egy NASt meg lehet használtan is venni és 10wattot eszik. (+ winyónként 5-10 Watt) Lehet 1 év alatt több megy el villanyszámlára, mint amibe ezen megoldások kerülnek és kicsit elegánsabb /biztosabb is lenne.

2017. máj. 24. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

igen, a fogyasztásra figyelni kell szeirntem is. nemsokár lesz itthon egy fogyasztásmértő, amint majd megnézem mi a helyzet és a szerint lépek tovább. a mostani táp 400W-os és azt olvastam ha a nagyobb teljesítményű tápok alacsonyabb terhelést kapnak hamarabb tönkremennek. hardveraprón viszont volt ingyen táp 100 valahány wattos.

(feléledt a purple!!:) )

2017. máj. 24. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!