Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy öreg cisco routerbe...

Egy öreg cisco routerbe szeretnék életet lehelni. Ötletek?

Figyelt kérdés
Adott egy öreg Cisco SB-101 router. Két interface van, egy Eth1, ami WAN, illetve egy Eth0, ami négy férőhelyes LAN. A router programozható, azonban a hozzátartozó SDM program már nem az igazi, csak részben működik, ezért programozni egyszerűbb. Az interneten talált leírás alapján sikerült felkonfigurálni úgy, hogy DHCP-vel kérjen magának IP címet a WAN (eth1) interfacen, aminek van egy 172.16.1.1-es címe is, ami a belső LAN alapértelmezett átjárója. A belső LAN (eth0) szintén megfelelően be lett állítva, a klienseket felkonfigurálja a router DHCP-vel, 172.16.1.100-172.16.1.254 címekkel. A problémám az, hogy a WAN (eth1) interfacet hiába állítottam DHCP-re, az az internetszolgáltató routeréből (Digi Huawei ONT, ami router is egyben) nem kap IP címet. Ezzel szemben, ha egy másik router mögé kötöm, és úgy a szolgáltató ONT-jéhez, akkor a másodlagos routertől kap egy helyi címet a WAN (eth1) interfacera, holott közvetlenül a szolgáltató eszközébe már nem kap címet, mindegy hányszor indítom újra. Hol lehet a probléma? A szolgáltató ONT-jére csatlakozó jelenlegi router is DHCP-vel kéri el az adatokat, amit az ONT belső címmel fel is konfigurál. Ötletek?

2017. máj. 23. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:

lehet hülyeség, de ha MAC binding-val bekötöd IP címhez a MAC címét a Cisco-nak?

Milyen tartományt használ a Huawei?

Amúgy minek ez a cisco a hálózatra?

2017. máj. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elég annyit tudni erről a csodálatos Huaweiről, hogy nem tudom konfigolni, mert nincs hozzá felhasználónév és jelszó. 192.168.100.0 hálózaton kezd címeket osztani befelé, ő maga a .1-en ül, mint átjáró. .1 felett osztja ki a címeket, de a konfigolás hiánya miatt azt sem láthatom, hogy milyen leasek vannak eddig benne. Egyrészt kihívásnak tartom egy ilyen öreg router felprogramozását, másrészt nem lenne rossz, ha kialakíthatnék még egy plusz alhálózatot, akár az ONT, a routerem mögé, mint egy harmadik router, akár közvetlenül az ONT-re kötni. Jelenleg olyan formában tud működni, hogy belelát az ONT utáni router hálózatába, de tovább nem, ami már NAT probléma, de azt megoldom még. Csupán az zavar, hogy az ONT-ből nem kap ip címet.
2017. máj. 23. 20:41
 3/6 anonim ***** válasza:

root/admin


nem enged be?

2017. máj. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem, de nagy nehezen találtam egy magyar fórumot, ahol fent volt a belépés. Eddig azt hittem, hogy nem is nyúlhatok hozzá... Beléptem végül, de hiába csatlakoztatom az eszközt akár az ONT 1-es, akár a 2-es lábára, nem lát rajta semmit. Ha a kettő routert egyszerre kötöm rá, akkor az újabbat látja és online is mutatja, valamint ip-t is ad neki, de a régit nem látni sehol. MAC szűrés nincs az ONT-ben beállítva. Arra gondolok még, hogy esetleg rosszul konfiguráltam fel az öreg Cisco routert. Ezt a leírást használtam részben: [link]
2017. máj. 24. 19:04
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem haladok. Statikus IP címmel, közvetlenül az ONT mögé kötve látja magát az ONT-t, illetve az ONT is látja a statikus című routert. Innentől már csak a router beállításai között lehet hiba.
2017. máj. 24. 20:25
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha valakit így utólag érdekel, a rendelkezésére tudom bocsátani a működő konfigot, mert most már dhcp-vel is működik. Üdv!
2017. jún. 3. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!