Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire fontos SSD-t rakni a...

Mennyire fontos SSD-t rakni a számítógépbe?

Figyelt kérdés

Két véleménnyel szoktam találkozni:

1. Ez ma már alapvető

2. Teljesen felesleges, mert azon kívül hogy gyorsabban tölt be a Windows más előnye nincs.



2017. máj. 30. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
csak anyit tud hogy a gép gyorsabban dolgozik sokkal gyorsabban végzi el az adott műveleteket gyorsítja a gépet mást nem igazán tud
2017. máj. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

1.Ha van keret érdemes azt venni.

2.Sokkal gyorsabban érződik minden ami fájlolvasással végződik, közte van a Boot idő is.(egy operációs rendszer meg ugye ezt folyamatosan végzi)

2017. máj. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Nekem az elmúlt 10 évben mindig 250 Gb-os merevlemez volt a gépeimben, nekem bőven elég annyi hely házon belül (nem játszom új játékokkal, nem nézek FHD filmeket). Három évvel ezelőtt raktam össze azt az asztali gépet, amit most is használok, egy 250-es SSD-t tettem bele (más nincs is benne), emellett van még egy 1 Tb külsőm.

A HDD-hez képest valóban gyorsabban tölt be a Windows, meg nagyjából minden más is, gyorsabban is másol egyik könyvtárból/partícióról a másikra. Kevesebbet fogyaszt, nincs hangja.

Én már nem használnék HDD-t, de ez magánvélemény. Próbáld ki és döntsd el.

2017. máj. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, mint a légkondi. Egyáltalán nem fontos, de jó, ha van, és jelentős komfortérzetet jelent. A gyors oprendszer-/programindulást ha megszokod, utána nem akarsz majd visszamenni.
2017. máj. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 pinkpancser ***** válasza:
Nem fontos használni! De ha használod, akkor könnyű megszokni a gyors boot-ot és programindulást illetve azt, hogy nincs hangja. Laptopoknál lehet hasznos ha hurcolod a gépet, mert mozgó alkatrész hiányában kevésbé sérülékeny.
2017. máj. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
SSD nélküli géphez hozzá nem nyúlok. Nem akarok hányni.
2017. máj. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez most olyan, hogy tranbantal is eljutsz A ból B be, de valami új autóval azért kényelmesebb. Amíg nem próbálod a jobbat nem tudod milyen is lehet az. Nekem is pl alapvető és gyűlölök merevlemezes gép előtt ülni és várni, amíg majd fel robban az olvasó fej és nem történik semmi, de küzd a merevlemez de nem bírja.
2017. máj. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem fontos.Mikor hagyományos HDD-ről váltottam SSD-re,mintha egy új gépet vettem volna akkora volt a sebességnövekedés.Ebből is látszik,hogy még egy gyengébb processzor-RAM páros is mennyivel gyorsabb egy HDD-nél,egyszerűen "éheznek",ameddig a winyó kínlódik egy kis adatszolgáltatással.
2017. jún. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3. az ssd-re szánt pénzből vegyél még ramot a gépbe, és ramdisk-ről használd az os-t! Porbaalázza bármelyik ssd-t sebességben.
2017. jún. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!