Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kiknek van szüksége 128GB Ramra?

Kiknek van szüksége 128GB Ramra?

Figyelt kérdés
Kijött a Mac Pro és 128 GB rammal is kérhető lesz majd novemberben. Milyen fogalalkozású embereknek kell ennyi a munkájukhoz? Vagy milyen dolgokhoz kellhet egy átlag embernek ennyi ram?

2017. jún. 8. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Linkeld már el,mert az eredeti oldalon csak 16gb rammal van!
2017. jún. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%

Nagyvállalati blade szerverekben van 256GB ram.


Ez inkább olyan, hogy a nem hozzá értő pénzes embereket célozzák meg. Mert neked jobb lesz, bár sose használod ki, de tudsz menőzni, hogy neked ilyen van.


Énnekem 16GB-os PC-m van és nem vagyok átlag felhasználó, és így se értem el a 8GB kihasználtságot.

- Megy egy JetBrains IDE alapból eszi a RAM-ot.

- fut 2 virtuális gép

- megy a firefox, chrome

Mindez persze Ubuntun.

Kb. így lépem át a 8-9GB-tot.


--- OFF

Az Apple-lel sose voltam barátban. iPhone-ra is tök felesleges 200ezret kikölteni, mikor 1,5-2 év után veszed az újat.


Persze Apple azt mondják biztonságos. Igen technikai oldalról, de a felhasználója akkor is ember. :)

Én lassan 5 éve elvagyok egy akkor még 30ezerért vett telefonnal. Igaz, csak telefonálásra használom.

2017. jún. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

' Nagyvállalati blade szerverekben van 256GB ram. '


Aha, a kicsikben. :D Nalunk 1.5-3 TB kozotti RAM meretek vannak, igaz, nem egy oprendszert futtatunk, hanem virtualizalunk rajta.


Egy macbook-ba tokeletesen felesleges ennyi memoria, a processzor ugysem kepes ertelmesen kihajtani azokat a szoftvereket, amiknek ennyi memoria kell.

2017. jún. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1# Itt egy cikk: [link]


És az eredeti oldalon is fent van, hogy 128ig kérhető.

[link]

2017. jún. 8. 18:37
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és félre írtam, nem Mac Pro hanem IMac Pro.
2017. jún. 8. 18:40
 6/8 anonim ***** válasza:

#3


Itt ~256GB körül mozog és itt is virtualizációban mennek VMware ESXi CentOS-ek. Letöbb csak adatbázis eléréssel foglalkozik, számlázók, rendelés kezelők, tehát nem indokolt a több TB. :)


De valóban, Nagyvállalati szerverek egy külön kategória. :D

2017. jún. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

DE! A mágnes szalag az még mindig menő. :) Mikor egy tenyérin egység, benyel 10TB adatot csak lazán. :D


Aki nem hiszi:

[link]

2017. jún. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 64GB ramot használok otthonra, UE4 miatt. RAMDiskként használom, mert számomra az SSD nem elég gyors.
2017. jún. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!