Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SD kártya formázás sikertelen?...

SD kártya formázás sikertelen? Hogyan tudnám valahogyan az adatokat letörölni?

Figyelt kérdés
Van egy 32GB-os SD kártyám. Márkája Hama, nem olcsón vettem, de még régebb. Tegnap adatot mentettem a telómról. A 29,5 GB szabad tárhelyből 29,4 GB foglalódott le. Nem volt semmi probléma, felmásoltam a gépre a dolgokat. Ma le akartam törölni minden tartalmat az SD kártyáról, és egyszerűen nem tudom. Letöröltem, formázom, formázás után kiírja, hogy a formázás sikertelen és a letörölt fájlok újra ott vannak az SD kártyán. Mit tehetnék?

2017. jún. 12. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:

1.: Boot-olj be egy LIVE-linux-ról

2.: majd próbáld meg annak a lemezkezelőjével


Esetleg próbáld meg a telefonnal törölni az adatokat, vagy formázni az SD kártyát, ne a számítógéppel.

2017. jún. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az utolsóra válaszolva: Telefonnal is megpróbáltam, de sajnos ugyanaz a helyzet...
2017. jún. 12. 14:00
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy van itthon egy Debian linux-os gépem. Az megfelel ennek a feladatnak?
2017. jún. 12. 14:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Szokásos eMMC elhalálozás, írásvédetté vált, így az adataid nem törölhetők, nem tudsz vele mit kezdeni


Vagyis dehogynem. A kártyát kettétöröd hosszában, keresztben. Kávédarálóval, turmixgéppel ledarálod. Gyertyalángban elhamvasztod. Olvadt acélban feloldod. Mikrosütőben megpirítod. Hidraulikus présben összeroppantod. A Nap fúziós máglyájában plazmává dezintegrálod.

2017. jún. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hátha tényleg ez a helyzet, akkor az elsőt választom :D

Ketté töröm, és mehet a kukába. Sajnálom, hogy még ilyen "márkásabb" kártyáknál is van ilyen...

2017. jún. 12. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!