Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy ilyen géphez elég egy...

Menta Zoltan kérdése:

Egy ilyen géphez elég egy 500W os tápegység? (cooler master b500 ver2) (Többi lent)

Figyelt kérdés

CPU: intel i7 6800k


Alaplap:MSI SLI Krait Edition


GPU: Gygabyte gtx1070


32 RAM DDR4 (kingston hyper x fury black 2166mhz)


Háttértárak: Kingston ssd 240 gb (system)

WD Caviar Blue 1TB 7200rpm (5db)



Mikor összerakattam és megvettem a gépet azt mondták hogy egy ideig még elég lesz, de mivel szinte folyamatosan használom (munka,játék)nem vagyok benne biztos hogy sokáig fogja bírni különösen a sok merevlemez miatt.



2017. jún. 13. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:

...

Az "egy ideig elég" nem azt jelenti hogy 3 hónapig használhatod aztán meghal, hanem hogy amíg nem raksz bele pl még egy kártyát addig nem lesz vele gond. Nem degradálódik a táp teljesítménye, nem vesz fel több áramot a gép idővel, amíg nem nyúlsz hozzá pont ugyanannyit fog fogyasztani. Indokolatlanul ki lett centizve, de ha ma működik akkor működni fog 3 év múlva is - legalábbis a táp teljesítményén nem fog múlni semmi.


A "sok" merevlemez összesen kevesebb mint 35 wattot fogyaszt teljes terhelés alatt, idleben meg kb hatot.

2017. jún. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, de ne ezt a tápod vedd hanem inkább egy Be quiet! Pure Power 10 CM 500W-t. Meg 2400mhz-s ramok alá ne add már.
2017. jún. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

a gep es a tap messze nem azonos minosegkategorias

#2 kerdesbol itelve a tap mar megvan


ha jo a gephazad (jol szelozik tap, no meg minden mas) akkor kulonosebben nem kell aggodni, de a gepedhez mindenkep a Cooler Master bol a V(S) szeria illene (Corsair VS szeriaval ne keverd az nagyjabol a mostani tapod szintje)

szoval ahogy teheted erdemes ezt kitened hardverapro.hu ra es venned egy minosegibet, nem feltetlen CoolerMaster t mert a kis VS eket mar nem hiszem hogy aruljak, Corsair RMx 550 meg mostanaban is tokeketes valasztas (netan ebbol 650 ha kesobb megjobban bovitsz)

2017. jún. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!