Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lassu HDD problemak, fps...

Norbert900 kérdése:

Lassu HDD problemak, fps droppok SSD-re valtas megoldja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szivom a levet annak, hogy elore osszerakott gepet vettem, amivel vegulis semmi baj sincs, csak hat a HDD-n elegge sporoltak. Mikor max hasznalatban van nagyon otromba hangja van, mintha egy traktor lenne a szobamban, ez az elso zavaro ok. Masik a 32mb cache memoria, lassu irasi, olvasasi sebesseg, amiket mindenhol megerzek. Jatekok nagyon lassan toltenek be, van egy jatek ahol az epuletek betoltese is kegyetlen lassan tortenik, ezaltal szepen droppol is az fps. Ki is neztem egy Samsung 850 Evo 250gbos ssd-t, szerintetek mekkora megkonnyebulest fog jelenteni? Egyaltalan koze van az fps droppokhoz a merevlemeznek jatekokban? Amikor eppen droppol hallom az eroteljes hangjat, es a led is vilagit, en ezert tippelek ra. Sot meg mindennapos hasznalatban is szornyu, amikor eppen telepitek, egy orokkevalosag az egesz.

A fent emlitett merevlemez benchmark tesztje:

[link]



2017. jún. 14. 07:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen a konfigod?
2017. jún. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hopsz az kimaradt, pedig irni terveztem.:D

Gigabyte GTX 1060 3gb

I5-6500

G.skill 8gb 2400mhz memoria

Asus h110m-a lappal, igy csak 2133at tud a ram.

2017. jún. 14. 07:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Es eleg lesz 1x256 a rendszernek meg a jatekaidnak? Lehet erdemesebb lenne 128ra rendszert tenni es melle egy terras uj hdd-t.
2017. jún. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Amennyi jatekkal jatszok, arra eleg lenne igen.
2017. jún. 14. 08:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Ég és föld. Amikor az első ssd-m (mai szemmel egy lassú vacak) meghalt, egy ideig visszatértem hdd-re, és bizony a világból is kiátkoztam azt a kerregő vacakot (32 MB cache volt abban is).

120 gigás ssd nekem bőven elég rendszernek, letöltésekhez, meg ahhoz az egy-két játékhoz, amivel játszom. Úgyhogy sztem te is imádni fogod :)

Hogy az fps droppot megoldja-e, az jó kérdés. Ha swappol a vinyó, mert tele van a memória, vagy textúrákat tölt be, akkor az bizony okozhat kiesett frame-eket, amin mindenképp segít az ssd gyorsabb válaszideje.

2017. jún. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt:) Masra nem igen tudok gondolni en se, ennek a konfignak azert nem kene bajlodnia, de ez a vacak hdd tenyleg kicsinalja az ember idegrendszeret, foleg amikor tolt egy palya, ezert fagyogat, laggol meg ilyen finomsagok. Akkor a napokban beujitok majd egy ssd-t:)
2017. jún. 14. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!