Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez normális egy processzornál?

Ez normális egy processzornál?

Figyelt kérdés

Vettem egy i5 7600-as processzort elvileg ez 3.5ghz-s

megnéztem a cpuz-ben ott meg azt írja hogy 3.9ghz, normális hogy ennyire magas órajelen megy pld egy tömörítésnél?

Mitől van ez? mert én nem állítottam rajta semmit elvileg ez olyan hogy nem is lehet tuningolni



2017. jún. 15. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak a turbó frekvencia

Ha valami cpu igényeset csinálsz, akkor felmegy, hogy gyorsabban végezze a munkáját

2017. jún. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Amíg nem éri el a 60°-ot addig ha van dolga ilyen gyorsan végzi.
2017. jún. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Takysoft ***** válasza:

Igen, turbóban megy. Az egy spéci mód, amikor az egyik mag erejét felnyomja, míg a többi magot picit lejjebb veszi.


Akkor hasznos, ha az alkalmazás, amit használsz, nem multithread-es. Vagyis csak egy magon fut.


Ha egyszerre elkezdesz 3-4 ilyen tömörítést, akkor várhatóan vissza fogja venni 3,5ghz-re, mert használja majd a többi magot is.

2017. jún. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!